Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Studentu bataljona komandai trešā vieta šaušanas sacensībās “Baltic Cup 2017”
Studentu bataljona komandai trešā vieta šaušanas sacensībās “Baltic Cup 2017”

No 2017.gada 2. līdz 4.jūnijam Zemessardzes Studentu bataljona zemessargi piedalījās starptautiskajās šaušanas sacensībās “Baltic Cup 2017” Igaunijā, Māniku.  Piedalījās 6 dalībnieki, iegūstot 3.vietu kopvērtējumā.

Sacensību mērķis ir stiprināt sadraudzības valstu brīvprātīgo militāro organizāciju (Zemessardzei līdzīgo organizāciju) sadarbību, kā arī pārbaudīt katras valsts dalībnieku šaušanas iemaņas, izpildot dažāda veida šaušanas vingrinājumus.

Šo sacensību pirmsākumi meklējami jau 1930.gadā, kad brīvprātīgie no Tallinas sadarbībā ar brīvprātīgajiem no Helsinkiem organizēja pirmās sacensības. Latvija pievienojās šīm sacensībām dažus gadus vēlāk. Sacensības pārtrūka līdz ar Otro pasaules karu un tās tika atjaunotas 1997.gadā, un notiek līdz pat šodienai. Sacensību nolikumā noteikts, ka piedalās dalībnieki no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas, Dānijas un Zviedrijas. Latvijas atgriešanos šajās sacensībās 2014.gadā atjaunoja ZS Studentu bataljona šaušanas komanda.  Nākamgad sacensības paredzēts organizēt Latvijā, jo katra dalībvalsts uzņemas organizēt sacensības rindas kārtībā un tādējādi dod ieskatu savas valsts šaušanas kultūrā.

2.jūnijā notika svinīgā sacensību atklāšanas ceremonija, pārstāvju sanāksme, kā arī dalībnieki noklausījās drošības instruktāžu un tika iepazīstināti ar ieročiem, ar kuriem bija jāšauj sacensību laikā. Nākamajā dienā notika šaušanas sacensības. Vēlāk notika sacensību uzvarētāju apbalvošana un noslēguma ceremonija.

 

Foto no Zemessardzes Studentu bataljona arhīva.

Galvenie uzdevumi 2017.gada sacensībās: izpildīt piecas dažādas disciplīnas ar dažādiem ieročiem – šaušana uz precizitāti un ātršaušana pēc IPSC noteikumiem ar dienesta pistoli, mašīnpistoli, triecienšauteni, šauteni un sporta mazkalibra šauteni pa dažādu konfigurāciju, izmēru stacionāriem, krītošiem un kustīgiem mērķiem līdz 100 metru garā distancē.

Dalība šāda veida sacensībās ļauj novērtēt zemessargu sagatavotību darbībai dažāda veida šaušanas vingrinājumos, iegūt militāro pieredzi, veicot dažādus šaušanas vingrinājumus ar dažāda veida ieročiem, salīdzināt zemessargu sagatavotību starptautiskajā vidē un iegūt pieredzi vingrinājumu organizēšanā, kā arī veicina starptautisko sadarbību. Dalība šādās sacensībās ir labs pārbaudījums zemessargiem, kā arī šaušanas tehnikas trūkumu analīzes darbs šaušanas instruktoram, lai pilnveidotu šaušanas apmācību.

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008