Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes Studentu bataljons atkal plūc laurus starptautiskā vingrinājumā
Zemessardzes Studentu bataljons atkal plūc laurus starptautiskā vingrinājumā

2017.gada gada 22.-24.septembrī Itālijas rezerves virsnieku nacionālā apvienība (UNUCI Unione Nazionale Ufficialiin Congedod'Italia) organizēja izlūkpatruļu "Veneto 2017", ko atbalstīja arī Lielbritānijas 32. sakaru pulks. Sacensībās piedalījās Zemessardzes Studentu bataljona (StBN)  jauktā komanda. Individuālajā vērtējumā šaušanā ar pistoli un mašīnpistoli sacensībās labākais izrādījās StBN 2.kājnieku rotas kaprālis Rihards Rušenieks, mājās pārvedot kausu. Komanda izlūkpatruļā izcīnīja 4. vietu aktīvā dienesta grupā un 4. vietu komandu vērtējumā šaušanā, 5. vietu starp ārzemju komandām un 13. vietu kopvērtējumā.

Vingrinājumā piedalījās Itālijas aktīvā un rezerves dienesta komandas, Ungārijas komanda, divas Vācijas rezervistu komandas, piecas Lielbritānijas komandas un viena Latvijas komanda.

Tā kā organizatori bija ar starptautisko operāciju pieredzi, vingrinājums bija maksimāli pietuvināts reālam patruļas uzdevumam. Vingrinājums sākās jau nedēļu iepriekš, dalībniekiem saņemot scenāriju, operatīvo (kaujas) pavēli un sekojošas divas fragmentārās (frago) pavēles, kā arī sakaru shēmas pielikumus, kodvārdus, šifrēšanas sistēmu, karti un citu informāciju.

Vingrinājuma aktīvā fāze bija sadalīta divās daļās – vispirms patruļas tika desantētas apvidū no transporta līdzekļa. Bija jānosaka atrašanās vieta un jāveic forsētais pārgājiens pret kalnu uz tikšanās vietu ar draudzīgajiem spēkiem. Tikšanās vieta bija ierīkota Pirmā pasaules kara fortā. Arī vēlāk viscaur trasei bija redzamas liecības no Pirmā pasaules kara - tranšeju, ēku, dzotu un pozīciju veidā -  jo tieši šeit ir atradusies frontes līnija starp Itālijas un Austroungārijas karaspēkiem 1917. gadā. Fortā komandām bija divi uzdevumi – pretinieka patruļas iznīcināšana un helikoptera nolaišanās laukuma sagatavošana. Vingrinājuma dienas fāzē patruļas turpināja ceļu, veicot mīnu, ieroču un tehnikas atpazīšanu, orientējoties apvidū, pārvarot alpīnisma šķēršļus, veicot aerofoto izlūkošanu un ziņojumu sastādīšanu, veicot kaujas šaušanu ar pistoli Bereta F92 un mašīnpistoli Berretta CX4 Storm, veicot tranšeju pārmeklēšanu, ķīlnieka atbrīvošanu, sniedzot pirmo palīdzību un noslēgumā veicot forsēto pārgājienu uz finiša vietu.

Finišā komandām bija jāsagatavo patruļas ziņojumi, iesniedzot visu patruļas laikā fiksēto informāciju, ieskaitot atpazītās pretinieka tehnikas vienības un bruņojumu, aerofoto analīzi, pretinieka ziņojumus (SALUT), helikoptera atbalsta saņemšanas ziņojumu, nesprāgušās munīcijas ziņojumu (UXO) un artilērijas uzdevumu ziņojumu.

Viens no vingrinājuma dalībniekiem kaprālis R.Rušenieks dalījās pārdomās: „Dalību starptautiskajā patruļā Studentu bataljons godīgi nopelnīja, uzvarot Latvijas Zemessardzes patruļu 2016. gadā gan kopvērtējumā, gan jauktajās komandās. Uzskatu, ka starptautisko vingrinājumu pieredze ir jāgūst arī zemessargiem. To Latvijā iegūt nevar. Pēc sacensībām raugies uz saviem spēkiem un prasmēm citādāk, atklājas momenti, kas jāpilnveido, iemācies kaut ko jaunu, tāpat arī saproti, ka kādā citā sfērā varam būt arī labāki par citu valstu rezerves spēkiem. Ir svarīgi būt starptautiskā vidē un nest Latvijas Zemessardzes vārdu citu NATO valstu vidū. Starptautiskās patruļās arī rodas jaunas idejas, ko izmantot un realizēt, organizējot līdzīgus vingrinājumus Latvijā, piemēram, Studentu bataljona Rotu kausa izcīņā, kas arī norit izlūkpatruļas veidā. Šī patruļa atšķīrās no citām ar to, ka organizatori pacentās sagatavot ļoti detalizētu un pārdomātu kaujas pavēli. Uzdevumi arī bija maksimāli pietuvināti reāliem uzdevumiem. Par to ir liels prieks.”

 

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008