Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Foto: Vidzemē veiksmīgi noritējušas mācības „Mazais Namejs 2017”
Foto: Vidzemē veiksmīgi noritējušas mācības „Mazais Namejs 2017”

No 19. līdz 29.oktobrim notika Zemessardzes (ZS) 2.Vidzemes brigādes gada lielākās mācības “Mazais Namejs 2017”, kurāsbrigādes štābs Valmierā 19. līdz 26.oktobrim trenējās štāba procedūrās un plānošanā. Savukārt mācības lauku apstākļos notika no 27. līdz 29.oktobrim Limbažu un Alojas novados, un tajās piedalījās vairāk nekā 500 zemessargu un karavīru no Zemessardzes 17., 19., 22., 27. un 54.bataljona, kā arī rezerves karavīri un zemessargi un karavīri no Dānijas, Igaunijas un ASV.

 

Mācību laikā zemessargi un karavīri pilnveidoja apakšvienību personālsastāva sadarbību, lēmuma pieņemšanas procesa iemaņas un reaģēšanas spējas, kā arī pilnveidoja bataljona kaujas grupu prasmes aizkavēšanas operāciju veikšanā, komandpunktu izvēršanā un komandvadības nodrošināšanā. Mācību aktīvā fāze notika gan dienā, gan naktī, tā dalībnieki divas diennaktis pavadīja gandrīz bez miega, skaudros laika apstākļos, lai mācītos darboties noguruma un paaugstināta stresa apstākļos.

 

Mācību praktisko norises daļu Limbažu novadā organizēja Zemessardzes 27.kājnieku bataljons, kas mācību vietas izvēlas tā, lai aptvertu visu Vidzemi. Piemēram, pagājušajā gadā šāda veida mācības noritēja bijušā Cēsu rajona teritorijā, un, lai pēc iespējas labāk iepazītu brigādes atbildības teritoriju, šogad par mācību norises vietu izvēlēts Limbažu un Alojas novadi. Ar šo novadu pašvaldībām jau iepriekš ir bijusi veiksmīga sadarbība, arī iedzīvotāji jau ir raduši savos novados redzēt karavīrus, zemessargus un militāro tehniku.

 

Lai saskaņotu mācību norises vietas, jau augustā ap 900 zemes īpašniekiem tika izsūtītas vēstules ar lūgumu atļaut izmantot ap 2500 īpašumus. Vietējo iedzīvotāju, zemes īpašnieku un uzņēmēju tieksme bija ļoti pozitīva, viņi labprāt saskaņoja mācību norisi savos īpašumos. Tikai apmēram 8%  zemes īpašnieku noteica ierobežojumus, piemēram, neizmantot jaunaudzes un nedarboties māju pagalmos. Vēl kā galvenos iemeslus viņi minēja bažas par mājlopiem un sējumiem.

Lai gan mācību aktīvajā fāzē tika izmantotas gan dūmu granātas, gan skaņu signāli un skanēja šaušanas troksnis, no vietējiem iedzīvotājiem netika saņemtas sūdzības par miera traucēšanu. Gluži otrādi – vietējo māju iedzīvotāji atbalstīja mācību norisi, vēroja mācību kaujas un komentēja to norisi.

 

Zemessardze ir pateicīga vietējiem iedzīvotājiem, uzņēmējiem, zemnieku saimniecībām un pašvaldībām, kas atbalstīja mācību norises plānošanu, bija saprotoši un centās pēc iespējas neierobežot savu teritoriju izmantošanu.

 

Mācību noslēguma pasākums 29.oktobrī norisinājās Limbažu stadionā, un to apmeklēja arī vairāki desmiti vietējo iedzīvotāju – ģimenes ar bērniem, kuri labprāt izmantoja iespēju apskatīt militāro tehniku, ieročus un ekipējumu.

 

Foto: Māris Buholcs, Aivis Stračinskis un no ZS 19.nodrošinājuma bataljona arhīva.

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008