Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes 27.kājnieku bataljona veterāns Jānis Bahmanis saņēmis Viestura ordeņa goda zīmi
Zemessardzes 27.kājnieku bataljona veterāns Jānis Bahmanis saņēmis Viestura ordeņa goda zīmi

2017. gada 18.novembrī Rīgas pilī Latvijas Valsts prezidents ar Viestura ordeņa otrās pakāpes (sudraba) goda zīmi apbalvoja Zemessardzes 27.kājnieku bataljona veterānu apvienības priekšnieku, seržantu Jāni Bahmani.

Ordeni pasniedza, lai novērtētu J.Bahmaņa augsto ilggadējo devumu un izteiktu atzinību par nesavtīgu darbu valsts bruņoto spēku veidošanā un nostiprināšanā, militāri patriotiskajā audzināšanā, valstiskās apziņas veidošanā pilsoņos, sagatavojot tos savas valsts un zemes nelokāmai aizstāvēšanai.

Seržants Jānis Bahmanis zvērestu Zemessardzē devis 1992.gada 23.janvārī. Piedalījies ZS 27.kājnieku bataljona veidošanā ieņēmis daudzus vadošos amatus, kurus pildījis teicami.

Foto autors: Gatis Dieziņš (Jaunsardzes un informācijas centrs).

Jānis Bahmanis ir savas zemes patriots un Latvijas vēstures entuziasts. Viņš ilgstoši pētījis Latvijas brīvības cīņu gaitas, Latvijas nacionālā karoga vēsturi, kā arī saules simbola nozīmi karogos un emblēmās no senākiem laikiem līdz mūsdienām.   J.Bahmanis izveidojis bagātīgu kolekciju „No zobena saule lēca”. Viņa misija – izzināt mūsu tautas vēsturi, arī ne tik seno pagātni, vākt faktus, stāstīt un rādīt citiem. Savu kolekciju viņš izstādījis Priekuļu novadā – Veselavas kultūras namā, Priekuļu vidusskolā, Priekuļu tehnikumā, Ed.Veidenbauma muzejā, kā arī dažādās vietās Latvijā – Cēsīs, Valmierā, Valkā, Ādažos un Jelgavā. Liela loma J. Bahmanim ir arī ievērojamā latviešu nacionālā karoga autora Jāņa Eduarda Lapiņa piemiņas saglabāšanā un piemiņas vietas izveidošanā. Viņš kopā ar domubiedriem izveidojis arī izstādi “Pulcējaties zem latviešu karogiem!”, kas vēsta par nacionālā karoga tapšanu.  

J.Bahmanis visu dienesta laiku no 1992.gada 23.janvāra, dienot Zemessardzes 27.Kājnieku bataljonā piedalās sabiedriskajā dzīvē, veterānu pasākumos personiski iniciējot un veicinot jaunas iniciatīvas Latvijas militārās vēstures apzināšanā. Organizē un kopā ar bataljona veterāniem sadarbībā ar Igaunijas karavīru veterāniem piedalās kopējos pasākumos Igaunijā, veicinot starpvalstu sadarbību.

J.Bahmanis interesējas par heraldiku, izveidojot Zemessardzes 27.kājnieku bataljona karogu un krūšu nozīmi.

J.Bahmanis saņēmis ievērojamus apbalvojumus arī iepriekš. Viņš saņēmis Priekuļu novada titulu “Goda novadnieks 2015” par patriotisma veicināšanu un ieguldījumu Latvijas vēstures izpētē, īpaši uzsverot saules simbola nozīmi karogos un emblēmās. Viņš pierādījis sevi, kā zinošu, militāri disciplinētu un radošu komandieri, par to liecina saņemtie militārie apbalvojumi:     ZS komandiera  Atzinības raksts, 1.pakāpes Zemessarga izdienas zīme, ZS veterāna Goda zīme, ZS piemiņas zīme ,,Zemessardzei- 25 gadi, ZS komandiera goda zīme ,,Par kalpošanu tautai un Latvijai” un Latvijas Republikas  aizsardzības ministra apbalvojumu "Atzinības Goda Zīme".

Valsts prezidenta apbalvojumus 18.novembrī saņēma arī citi Nacionālo bruņoto spēku, tajā skaitā, Zemessardzes pārstāvji.

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008