Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes 2.brigādes karavīri un zemessargi piedalās Lāčplēša dienas pasākumos Rīgā, Zemgalē un Vidzemē
Zemessardzes 2.brigādes karavīri un zemessargi piedalās Lāčplēša dienas pasākumos Rīgā, Zemgalē un Vidzemē

Katru gadu   Zemessardzes (ZS) 2. Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi piedalās pašvaldību un citu organizāciju rīkotajos pasākumos, kas veltīti Lāčplēša dienai.

10.novembrī

-  Limbažu novada Lēdurgā notiks svētku pasākums: gājienā piedalīsies un  godasardzi nodrošinās ZS 27.kājnieku bataljona zemessargi.

-  Amatas novada Nītaurē ZS 27.kājnieku bataljona zemessargi un karavīri plkst. 17.00 piedalīsies lāpu gājienā no Nītaures kultūras nama uz I Pasaules karā kritušo karavīru piemiņas vietas atklāšanas vietu.

-  Zemessardzes 17.Pretgaisa aizsardzības bataljona pārstāvji piedalīsies Lāčplēša dienas atceres pasākumā pie pieminekļa "Tilts un mūžība" Jūrmalā.

- Priekuļu novada Mārsnēnos  plkst.14.00  Lāčplēša diena kopā ar ZS 27.kājnieku bataljona zemessargiem. Plkst.16.00 – Lāpu gājiens no Mārsnēnu pamatskolas uz Mārsnēnu kapiem.

Inčukalnā Lāčplēša dienai veltītie pasākumi sāksies plkst. 17.00 ar svinīgo uzrunu pie Inčukalna pamatskolas. Plkst. 17.15 lāpu gājiens uz Inčukalna Vecajiem kapiem, 17.30 piemiņas brīdis pie Kārļa Zāles pieminekļa Raganas kaujā kritušajiem.

- Pārgaujas novadā no Raiskuma internātpamatskolas plkst. 16.30 notiks lāpu gājiens uz pieminekli Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem.

Jāpiebilst, ka jau no 6.novembra Zemessardzes vienības aktīvi iesaistās sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanā un  to nogādāšanā uz slimnīcām un pansionātiem, kuru iemītnieki nevar doties lentītēm pakaļ uz to locīšanas vietām.  

No novembra turpinās arī lekciju cikls vidusskolēniem “Kā mēs sargājam Latviju?”, ko šogad Aizsardzības ministrija rīko sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotiem spēkiem, Jaunsardzes un informācijas centru un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu. Lekcijās Rīgā un Vidzemē iesaistīti arī Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi. Vairāk nekā 300 skolēniem 9.novembrī bija iespēja doties arī uz Zemessardzes 54.Inženiertehnisko bataljonu Ogrē, kur notika informācijas diena.

Lekcijas notiek ne tikai vidusskolēniem - 9.novembrī ZS Studentu bataljona pārstāvji stāstīja par savu vienību Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Foto no ministrijas Twiiter konta.

11.novembrī

Carnikavas Novadpētniecības centrā Lāčplēša dienai veltīts pasākums sāksies plkst. 15.00. Programmā tikšanās ar zemessargiem, darbnīcas, karavīru dziesmas, lauku virtuve. Plkst. 17.00 lāpu gājiens no Novadpētniecības centra uz Svētku laukumu, piemiņas brīdis un svecīšu aizdegšana.

Allažos  no plkst.15.00 būs iespēja vērot Zemessardzes 19.bataljona tehnikas un ekipējuma demonstrējumus un pēc tam doties lāpu gājienā.

Siguldā lāpu gājiens plkst. 18.00 dosies no Siguldas Svētku laukumā uz Siguldas dzelzceļa stacijas laukumu.

Valmierā plkst. 16.00 no Rātslaukuma uz pilsētas Centra kapiem notiks lāpu gājiens, kurā piedalīsies arī zemessargi.

Rūjienā plkst. 17.00 notiks ZS popularizēšanas pasākums pie pieminekļa „Tālavas taurētājs” , savukārt, plkst. 18.00 pie pieminekļa „Tālavas taurētājs” -  lāpu gājiens.

Valkas luterāņu baznīcā plkst. 19.00 sāksies Lāčplēša dienai veltīts svētbrīdis. Vēlāk uz Raiņa ielas pie  baznīcas notiks stāšanās lāpu gājienam, kurā piedalīsies arī zemessargi.

Koncerts Smiltenes luterāņu baznīcā sāksies plkst. 18.00. Pēc tam, ap plkst.18.30, visi - tajā skaitā karavīri un zemessargi - laipni aicināti uz lāpu gājienu, kas virzīsies no Baznīcas laukuma uz Smiltenes kapiem.

Mazsalacas novadā  Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienā plkst. 17.00 sāksies lāpu gājiens, pēc tam - piemiņas brīdis varoņu birzītē.

No plkst. 14.00-15.00 notiks svecīšu izlikšana laukumā pie Matīšu pagasta pārvaldes un pie baznīcas;  plkst. 15.30 no laukuma Skolas ielā 11 aties autobuss uz “Pikātiem” un notiks ziedu nolikšana pie A.Grīna piemiņas akmens.

Plkst. 16.00 Salacgrīvā notiks Lāčplēša dienas lāpu gājiens, pēc tā ziedu nolikšana pie Lāčplēša ordeņu kavalieru atdusas vietām. Plkst. 16.30 Lāpu gājiens no kapiem uz Bocmaņa laukumu.

Veselavas pagastā. 15.00 Piemiņas brīdis Jāņa Lapiņa dzimto māju vietā “Pintuļos”, Priekuļu novada Veselavas pagastā (svētku uzrunas, dziesmas, ugunskurs, spēka zupa).

Jaunpiebalgā 17.30 - Varoņu birzs izgaismošana, 18.00- lāpu gājiens no Jaunpiebalgas kultūras nama. Pēc pusstundas - piemiņas brīdis pie K.Zāles pieminekļa "Brīvības cīņās kritušajiem".

       

Līgatnē pie dīķa plkst. 17.00 notiks piemiņas brīdis, savukārt, plkst. 19.00 Augšlīgatnē no bērnudārza gājiens uz Paltmales kapiem, kur notiks piemiņas brīdis.

Cēsīs plkst .18.00 piemiņas brīdis pie Skolnieku rotas pieminekļa.  Pēc tā - lāpu gājiens uz Lejas kapiem.

Alojā plkst. 17.00 un Raunā plkst. 18.00 notiks Lāčplēša dienas svinīgie pasākumi, kurā piedalīsies arī zemessargi.

Limbažos plkst. notiks 17.00 lāpu gājiens no Jūras ielas kapiem līdz evaņģēliski luteriskās Baznīcas dārzam, pa ceļam noliekot ziedus un atdodot godu pirmajam Latvijas armijas virspavēlniekam Dāvidam Sīmansonam un Latvijas himnas autoram Baumaņu Kārlim. No plkst.17.35 svētbrīdis Baznīcas dārzā pie Brīvības cīņās kritušo varoņu pieminekļa. Plkst. 18.30 Limbažu kultūras namā atklās  ZS 27.kājnieku bataljona Veterānu apvienības priekšnieka Jāņa Bahmaņa kolekcijas izstādi “Ar sauli karogā”.

Ogrē  no plkst. 19.30  Zemessardzes 54.Inženiertehniskais bataljons atbalstīs orientēšanās sacensību "Lāčplēša kauss" norisi. No plkst. 18.00 -19.30  Ogrē notiks Lāpu gājiens uz Brāļu  kapiem. ZS 54.Inženiertehniskais bataljons nodrošinās goda sardzi un zalves.

Ikšķilē plkst. 17.30 notiks ZS 54.Inženiertehniskā bataljona zemessargu zvēresta ceremonija pie pieminekļa, kā arī lāpu gājiens.

Iecavā plkst.17:00 iedzīvotāji kopā ar 54.inženiertehniskā bataljona 1.rotas Iecavas zemessargiem godinās Latvijas brīvības cīnītājus pie Brīvības pieminekļa.

Bauskā no plkst. 17.00 - 20.00 notiks Lāčplēša dienas atceres pasākums pie pieminekļa “Par Latvijas brīvību kritušiem” , lāpu gājiens līdz Rātslaukumam, kā arī Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona zemessargu zvēresta ceremonija.

Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona pārstāvji pl. 15.00 piedalīsies  pasākumā pie ģenerāļa Berķa pieminekļa Īslīces pagastā, Bauskas novadā.

Zemessardzes 17.Pretgaisa aizsardzības bataljona pārstāvji piedalīsies  Lāčplēša dienas  pasākumā  Jūrmalā. Lāčplēša dienas pasākums tiks atklāts ar svētbrīdi plkst. 16.00 Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Pēc svētbrīža plkst. 17.00 pie baznīcas notiks pulcēšanās lāpu gājienam, kas cauri Slokai un Kauguriem pa Raiņa un Kaugurciema ielu virzīsies līdz Kapteiņa Zolta piemineklim, pie kura varēs nolikt ziedus.

Lāpu gājiens no Ulbrokas centra sāksies plkst. 17.00. Tas noslēgsies svinīgā pasākumā Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas vietā Vālodzēs.

Rīgā, Brīvības pieminekļa laukumā, plkst.12:55 sāksies militārā parāde, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu – Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienības. Zemessardzi tajā šogad pārstāvēs Zemessardzes 19.nodrošinājuma bataljona. Piemiņas brīdis Sudrabkalniņā sāksies plkst. 15.30. Piedalīsies ZS orķestris, ZS 19.nodrošinājuma bataljona pārstāvji, kā arī ZS 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš.

 

 Informācija par Lāčplēša dienas pasākumiem Rīgā, Zemgalē un Vidzemē tiks papildināta!

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008