Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Novembrī papildinās Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes zemessargu rindas
Novembrī papildinās Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes zemessargu rindas

Tradicionāli Zemessardzes kandidātu zvēresta došanas ceremonijas notiek Latvijas Valstij nozīmīgos brīžos – piemēram, Janvāra Barikāžu, Ziemassvētku kauju piemiņas pasākumos.  Arī Lāčplēša dienā vai pirms tās vairākos Zemessardzes bataljonos notika zvēresta došanas ceremonijas.

Zemessardzes 22.kājnieku bataljonā 9.novembrī pieci kandidāti zvērēja uzticību valstij. Pēc zemessarga zvēresta došanas Zemessardzes 2. kājnieku bataljona jaunie zemessargi atzina, ka lēmums iestāties Zemessardzē bijis rūpīgi pārdomāts un dienestu Zemessardzē uzskata gan kā personisku ieguvumu, gan savu ieguldījumu valsts aizsardzībā.

 

Foto: Ieva Karlsberga.

 

 

Valmieriete Antra Ūdre (46 gadi) ikdienā strādā par manikīri. Viņa atzīst, ka, lai gan vide viņai nav sveša, tomēr rūpīgi pārdomājusi savu lēmumu par pievienošanos Zemessardzei. “Paskatījos, ko zemessargi dara, nolēmu pamēģināt. Kāpēc? Man liekas, ka tas ir interesanti, un tas ir pavisam citādāks darbs, nekā tas, ko daru ikdienā. Turklāt es domāju, ka būšu noderīga bataljonam, piemēram, veicot uzdevumus, kas saistīti ar nodrošinājumu, ēdināšanu un citu saimniecisko atbalstu. Esmu pārliecināta, ka mācības būs interesantas un vēlos pārbaudīt, cik es varu izturēt. Savā ziņā tas ir kā personisks izaicinājums savām spējām un mani nebiedē fiziskā slodze. Ja valstij būs nepieciešamība, būšu noderīga, jo man būs pamatzināšanas,” saka Antra un uzsver, ka ir savas valsts patriote un mīl savu zemi.

 

 

Artūrs Dambītis (25 gadi) no Rencēniem ir maiznieks maizes ceptuvē “Liepkalni”. Viņš atzīst, ka Zemessardzē iestājies patriotisku jūtu vadīts. “Par dienestu armijā vai Zemessardzē domāju jau kopš vidusskolas beigšanas. Nu esmu nolēmis, ka esmu tam gatavs – jo ir gan fiziskā, gan morālā izturība. Turklāt uzskatu, ka Latvijai ir vajadzīgi šādi cilvēki, kuri var palīdzēt,” saka Edgars un ir pārliecināts, ka iegūs iemaņas darboties komandā, aizstāvēt sevi un aizsargāt ģimeni situācijā, ja tas būs nepieciešams. Viņš arī atzīst, ka Zemessardzē iegūtās iemaņas palīdzēs ikdienas darbā. “Būšu ieguvis gan fizisku, gan morālu spēku, uzlabošu veselību,” teic Edgars un piebilst: “Katram pašam ir jānolemj – vai vēlies aizsargāt savu valsti. Ja vēlies – tad stājies Zemessardzē!”

Godinot Latvijas Brīvības cīņās kritušos, Bauskā iedzīvotāji sestdien, 2017.gada 11. novembrī, pulcējās pie pieminekļa «Par Latvijas brīvību kritušajiem». Mežotnes kora vīri un Bauskas Valsts ģimnāzijas koris dziedāja leģionāru dziesmas. Pasākuma laikā Bauskas novada jaunie jaunsargi un zemessargi no Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona deva svinīgo zvērestu.   Arī  Ikšķilē 11.novembrī  notika lāpu gājieni uz karavīru atdusas vietu un Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona zemessargu zvēresta ceremonija.

 

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008