Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessargi apgūst nodaļas komandiera prasmes
Zemessargi apgūst nodaļas komandiera prasmes

No 24. novembra līdz 3. decembrim Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā, Valmierā, notika Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba organizētā nodaļas līmeņa komandējošā sastāva apmācības nometne. Tajā piedalījās zemessargi no 2. Vidzemes un 3. Latgales brigādes, kuri pilda nodaļas komandiera un nodaļas komandiera vietnieka pienākumus.

Tā kā apmācības mērķis bija sagatavot nodaļas līmeņa komandējošā sastāva zemessargus 2018. gada kolektīvās apmācības nodaļas līmeņa sertifikācijai, tās laikā zemessargi pilnveidoja iemaņas darbam ar personālsastāvu, apguva pavēļu došanas procedūru un kājnieku vada taktikas elementus nodaļas līmeņa uzdevumu veikšanai.

Nodaļas komandiera apmācību nometne sākās ar militārās vadības vingrinājumiem. Foto no Zemessardzes arhīva.

Tāpat zemessargi apguva līderības prasmes, veicot dažādus militārās vadības vingrinājumus. Savukārt nodaļas komandiera prasmes viņi uzlaboja, patstāvīgi organizējot nodaļas personāla ikdienu bāzē, veicot nepieciešamās personāla pārbaudes procedūras, kā arī vadot nodaļu mācību kaujas uzdevumu izpildē.

Kā pastāstīja apmācību nometnes instruktors, virsseržants Aleksandrs Olehnovičs, zemessargiem bija iespēja būtiski uzlabot arī šaušanas prasmes, jo nometnes laikā viņi šāva ar gandrīz visiem nodaļas rīcībā esošajiem ieročiem un pielietoja bruņojumā esošos kaujas imitācijas līdzekļus.

Apmācību process norisinājās Zemessardzes 22. kājnieku bataljona bāzes teritorijā un Valmieras apkartnē. Nometnes dalībnieki visas desmit dienas uzturējās lauka apstākļos – nedēļu dzīvoja teltīs, bet pēdējās divas dienas, kad nemitīgi lija lietus un pūta skarbs vējš, zemessargiem bija gluži kā izdzīvošanas kurss. Tās viņi pavadīja patruļbāzē un pildot dažādus taktiskos uzdevumus. Tomēr, neskatoties uz skarbajiem laika apstākļiem un nogurumu, noslēguma 10 kilometru garo pārgājienu pilnā ekipējumā veiksmīgi paveica visi nometnes dalībnieki.

Apmācību procesu nodrošināja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes virsnieki un instruktori, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas instruktori. Kursu pabeidza 20 zemessargi, tikai viens tā dalībnieks izstājās veselības problēmu dēļ.

Kā atzina virsseržants A. Olehnovičs, šādas nodaļas līmeņa komandējošā sastāva apmācības regulāri ir nepieciešamas ne tikai katrā Zemessardzes brigādē, bet arī katrā Zemessardzes bataljonā.

 Lai iepazītu Zemessardzes apmācību sistēmu, nometni apmeklēja NATO un ES valstu vēstnieki un militārie atašeji. Foto no Zemessardzes arhīva.

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008