Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes kandidāti gūst pirmo rūdījumu
Zemessardzes kandidāti gūst pirmo rūdījumu

Aizvadītajā nedēļas nogalē Studentu bataljonā norisinājās Zemessardzes kandidātu pirmszvēresta apmācība. Tā šoreiz bija atšķirīga no citiem gadiem.

Kā ierasts, vispirms kandidāti noklausījās teorētiskās lekcijas par likumiem un reglamentiem, bataljona vēsturi un struktūru, kā arī pakāpēm un formas tērpa nēsāšanas reglamentu.

Pirmā pieredze poligonā

Šogad, atšķirībā no citiem gadiem, pirmo apmācību un ieskatu zemessarga ikdienā kandidāti guva lauka apstākļos poligonā. Tur vispirms tika apgūta zviedru nodaļas līmeņa telts uzsliešana, ko katra nodaļa veica vairākas reizes.

Pēc tam kandidātu vienībām bija jāveic Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas parauga komandas saliedēšanas un līderības prasmju attīstīšanas uzdevumi: mīnu lauka iziešana un “bagātību sala”.

 

Pēc to izpildes kandidāti noklausījās lekciju par zemessarga ekipējumu un formastērpu, bet pēc vakara higiēnas devās pie naktsmiera. Nakts laikā kandidāti pēc kārtas dežūrēja savās teltīs. Saldo miegu divreiz pārtrauca trauksme.

Ierindas mācība otrajā dienā

Otrajā dienā kandidāti apguva ierindas mācību, vispirms mācoties to nodaļas līmenī, bet noslēgumā – soļojot vada sastāvā. Ar to divu dienu pirmszvēresta apmācība noslēdzās. Šāda veida apmācību formāts ļāva kandidātiem labāk izprast turpmākās prasības un gūt ieskatu Zemessardzes apmācības specifikā. Divu dienu laikā kandidātiem bija jāpārvar sevi un jāizkāpj no savas komforta zonas, ar ko visi arī sekmīgi tika galā, palīdzot pieredzējušiem instruktoriem.

Pēc apmācībām nebija šaubu, ka kandidāti ieradīsies uz zvēresta došanas ceremoniju un kļūs  par pilnvērtīgiem Studentu bataljona zemessargiem, apgūs pamatapmācību un turpinās dienestu bataljona apakšvienībās.

Teksts un foto pārpbulicēti no Zemessardzes Studentu bataljona zemessargu mājaslapas.

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008