Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes komandieris apmeklē Kurzemes vienības
Zemessardzes komandieris apmeklē Kurzemes vienības

Zemessardzē 2018.gads ir iesācies ļoti dinamiski - ar daudzām pārmaiņām, gan strukturāli, gan arī personāla ziņā.

Zemessardze ir pirmā vienība, kas tika izveidota atjaunotās Latvijas laikā un tās attīstība un pārmaiņas ir nepārtrauktas. Zemessardze ir kā dzīvs organisms, kas mainās, pilnveidojas un iekļaujas laika plūsmā. Zemessardze, tāpat ka tās sastāvs, nepārtraukti atjaunojas un pielāgojas esošajai situācijai. Arī Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš ir vairākkārt uzsvēris: “Zemessardze būs tik jauna, cik mūsu sabiedrība, zemessargu skaits strauji nepalielinās, bet sastāvs mainās un Zemessardze paliek jaunāka.

Sākoties jaunam gadam, Zemessardzes komandieris ir uzsācis darba vizīšu ciklu, kurā plāno apmeklēt visas Zemessardzes brigādes un bataljonus, lai pārliecinātos par vienību gatavību pilnvērtīgi pildīt 2018.gada uzdevumus.

Divu dienu vizīti, Zemessardzes 4.Kurzemes brigādē, brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš uzsāka 11.janvārī Ventspils Kultūras centrā, piedaloties Zemessardzes 46.kājnieku bataljona komandiera svinīgajā maiņas ceremonijā. Bataljona komandiera amatā stājās pulkvežleitnants Jānis Lakševics, nomainot līdzšinējo komandieri -pulkvežleitnantu Jāni Mežavilku. Pēc svinīgās ceremonijas komandieri devās uz bataljona dislokācijas vietu Ventspils novadā, lai pārrunātu bataljona infrastruktūru, gada vadlīnijas, kā arī bataljona attīstības plānu 2018.gadam. Brigādes ģenerālis Ozoliņš atzina: “Šādi momenti katras vienības vēsturē ir nozīmīgi, tas ir mans pienākums, piedalīties bataljonu komandieru maiņas ceremonijās. Es esmu tas, kas nodod bataljona karogu jaunajam komandierim un manā priekšā komandieris zvēr vienības karogu augstu turēt, godam nest, ar to rokās Latviju aizstāvēt! Līdz ar to, arī es uzņemos savu atbildības daļu. Tas ir vienības vadības sākums. Man arī ir svarīgi pašam personīgi pārrunāt ar jaunajiem komandieriem vadlīnijas, prioritātes, virzību, kā arī dzirdēt jauno komandieru vīziju par vienības turpmāko augšupeju. Es uzticos saviem virsniekiem, tomēr man, kā Zemessardzes komandierim, ir jāiedod sava vadlīnija un vīzija, lai pārliecinātos, ka mēs ejam vienā virzienā uz vienu kopējo mērķi.

   

12. janvārī brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš jau apmeklēja Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābu, tikās ar brigādes komandieri pulkvedi Andri Riekstu, Zemessardzes 44.kājnieku bataljonu un Zemessardzes 45.nodrošinājuma bataljonu, kur tikās ar vienību komandieriem un personālu. Vizītes laikā bataljonu komandieri prezentēja bataljonu infrastruktūru, kā arī pārrunāja gada plānus un galvenās prioritātes.

 

   

Vizītes ietvaros brigādes ģenerālis Ozoliņš arī apmeklēja Skrundas militāro mācību lauku. “Pēc vizītes Kurzemes vienībās esmu gandarīts par redzēto. Esmu pārliecinājies, ka brigāde un bataljoni ir profesionālu virsnieku vadībā, brigādes un bataljonu mācību plāns un aktivitāšu dinamika ir liela, plānotā zemessargu iesaiste arī paredzama plašā mērogā. Arī jautājums par Zemessardzes jauno struktūru rit savu gaitu un vienību pārdislokācija ir procesā. 2018.gadā darba zobrats ir iegriezts un iet uz priekšu ar lielu sparu. Darba mums ir ļoti daudz, galvenais ir neapstāties, bet mērķtiecīgi virzīties uz priekšu. Esmu jau vairākkārt uzsvēris – ja strādāsim plecu pie pleca kopējam mērķim, mums izdosies. Mūsu ambīcijas ir lielas, bet reālas.

Foto no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes arhīva
Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008