Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes 22.kājnieku bataljona zemessargi dod zvērestu un saņem apbalvojumus
Zemessardzes 22.kājnieku bataljona zemessargi dod zvērestu un saņem apbalvojumus

2018.gada 13.janvāris Zemessardzes 22.kājnieku bataljonam bija svētku diena – Valkā pie simtgades karoga dodot zemessarga zvērestu, tam pievienojās septiņi zemessargi. Savukārt, tie, kas pagājušajā gadā bija godprātīgi pildījuši dienestu, saņēma bataljona komandiera apbalvojumus.

Pēc zvēresta došanas ceremonijas, uzrunājot Zemessardzes 22.kājnieku bataljona 2.kājnieku rotas zemessargus, Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes kapelāns Andris Akmens teica: „Šajā dienā pirms 27 gadiem vīri un sievas ar darbiem apliecināja, ka ir gatavi aizstāvēt savu valsti. Viņi apzinājās piederību savai tautai, zemei. Pievienošanās Zemessardzei ir apliecinājums piederībai mūsu zemei, mūsu tautai. Ejot uz Barikādēm, cilvēki vēl nezināja, ar ko tās beigsies. Bet viņiem bija cerības, ka beigsies tumsas un netaisnības laikmets. Pievienojoties Zemessardzei, mēs apliecinām, ka tumsas un netaisnības laikmets nekad vairs neatkārtosies.”

 

 

Ar zvērestu apliecinot savu vēlmi un gatavību aizstāvēt savu valsti un tautu, Zemessardzē iestājās arī Aigars Roga no Valkas. Jautāts, kāpēc nolēmis pievienoties Zemessardzei, viņš atbild tieši: Tāpēc, ka man pagājušajā gadā piedzima dēls. Tas bija stimuls, grūdiens, lai domai, kas galvā bija jau sen, pieliktu punktu. Sapratu, ka esmu kļuvis par pilntiesīgu ģimenes galvu un man primāri ir jāpastāv par savu ģimeni, pēc tam par savu sētu, par savu pilsētu, tautu, savu valsti.

 

 

Endijam Lindenbergam un Renāram Apiņam ir 18 gadu. Puiši saka, ka nevēlas sekot tiem saviem vienaudžiem, kuri izvēlējušies ne to labāko dzīves ceļu, tāpēc nolēmuši iestāties Zemessardzē. Abi mācās 11.klasē un pēc skolas beigšanas ir stingri nolēmuši iestāties armijā. Pirms tam abi darbojušies Jaunsardze un ir pārliecināti, ka Zemessardzē iegūs prasmes un rūdījumu, lai kļūtu par karavīriem. Abi atzīst, ka zvēresta došanas diena ir svētku diena.

 

Juris Škapars kalpo Smiltenes Svētā Jāzepa draudzē un Zemessardzē būs kapelāns. Jau no bērnības viņam ģimenē audzināta mīlestība pret savu zemi un tautu. Viņš saka: „Nu sajutu pamudinājumu pieteikties Zemessardzē. Būt par kapelānu man ir gan izaicinājums, gan pagodinājums, jo kapelānam ir garīga loma, lai stiprinātu karavīrus, viņu morāli un garu gan kaujā, gan valstiskuma apziņā.”

 

 

Šajā dienā Zemessardzes 22.kājnieku bataljona 2.kājnieku rotas zemessargi ceremonijā pie Valkas simtgades karoga saņēma godam pelnītus apbalvojumus – gan par dalību vietējās un starptautiskās mācībās, gan par godprātīgu dienestu. Zemessargi saņēma arī izdienas zīmes par 25 gadu dienestu Zemessardzē.

Zemessardzes 22.kājnieku bataljonam ir tradīcija apbalvot gada labāko zemessargu. Par intensīvo mācību apmeklējumu un godprātīgu dienesta pienākumu veikšanu 2017.gadā šo titulu un balvu – Latvijas karogu –  ieguva Toms Ceriņš. Viņš gada laikā piedalījās vairākos militārajos vingrinājumos un pabeidza Jaunākā instruktora kursu, kas viņam dod tiesības vadīt nodaļu.

Toms atzīst, ka ir pārsteigts par šo apbalvojumu, bet tajā pat laikā ir priecīgs, ka ticis novērtēts. Viņš Zemessardzē dien trīs gadus, bet ikdienā kā brigadieris strādā savā ģimenes uzņēmumā, kas nodarbojas ar mežistrādi. Lai mācītos Jaunākā instruktora kursā, viņš beidzot, pēc piecu gadu nepārtraukta darba, izņēmis atvaļinājumu. „Tā bija laba iespēja izrauties no ikdienas darba ritma,” viņš saka.

Jautāts, kāpēc devies uz kursu, Toms atbild: „Man patīk sevi pilnveidot, attīstīties. Tāpēc esmu gandarīts, ka komandieris manī saskatīja spējas vadīt kolektīvu un nosūtīja uz mācībām. Tajās iegūtās zināšanas man palīdz arī ikdienas darbā, kur jāvada brigāde. Savukārt, vadot cilvēkus Zemessardzē, man palīdz ikdienas darbā gūtā pieredze.”

Uz jautājumu, kāpēc iestājies Zemessardzē, Toms pārliecinoši atbild: „Uzskatu, ka esmu patriots. Militārās lietas mani interesēja jau no bērnības, turklāt mans krusttēvs, kurš ir mans piemērs itin visā, jau ilgus gadus ir zemessargs. Dienests ļauj man izrauties no ikdienas rutīnas un nodrošina lietderīgi izmantotas brīvdienas, kurās daudz ko iemācos. Man te ir interesanti.”

Foto: Aivis Stračinskis.

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008