Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Bruņoto spēku komandieris apmeklē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādi
Bruņoto spēku komandieris apmeklē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādi

 

Otrdien, 6.februārī, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēja Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābu un bataljonus. Komandieris viesojās Liepājā, Kuldīgā un Ventspilī. Vizītes laikā ģenerālleitnants L.Kalniņš tikās arī ar 4.Kurzemes brigādes komandieri pulkvedi Andri Riekstu, lai pārrunātu brigādes un tās bataljonu turpmāko attīstību, kā arī Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes pārdislokāciju uz Kuldīgu.

Vizītes laikā ģenerālleitnants L.Kalniņš uzsvēra: “Mans mērķis, gada sākumā plānojot vizītes Nacionālo bruņoto spēku vienībās, ir pārliecināties par gatavību pilnvērtīgi pildīt 2018.gada uzdevumus. Pēc sarunas ar 4.Kurzemes brigādes komandieri, esmu gandarīts par redzēto. Uzskatu, ka bataljonos sagatavotība ir augstā līmenī, un personāls darbojas ļoti efektīvi, ar augstu pienesumu valsts aizsardzībā.“

"Man, kā Nacionālo bruņoto spēku komandierim, svarīgs ir katrs karavīrs, zemessargs un viņa labklājība. Runājot par brigādes pārdislocēšanu no Liepājas uz Kuldīgu, šīs ir lielas pārmaiņas, un jebkura personāla pārvietošana un sociālo garantiju nodrošināšana ir ļoti būtiska. Pats personīgi vēlējos pārliecināties, ka Kuldīga ir gatava uzņemt Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba personālu, nodrošināt darba telpas un visu dienestam nepieciešamo. Ir skaidrs redzējums, kā nodrošināt infrastruktūru, sakaru līdzekļus un kā risināt citus, ar brigādes štāba pārcelšanu saistītos, jautājumus. Personāla pārvietošana dienesta interesēs ir sarežģīts jautājums, un tas tiks risināts pakāpeniski."

Vizītes ietvaros Nacionālo bruņoto spēku komandieris apmeklēja arī Zemessardzes 44.kājnieku bataljonu Liepājā, Zemessardzes 45.nodrošinājuma bataljonu Kuldīgā un Zemessardzes 46. kājnieku bataljonu Ventspilī, kur tikās ar bataljonu komandieriem un pārrunāja aktuālos, ar bataljonu attīstību saistītos, jautājumus: "Kuldīgā, piemēram, pārliecinājos, ka  Zemessardzes  45.nodrošinājuma bataljona personāls, tostarp zemessargi, ir labi apmācīti un sasnieguši augstu sagatavotības līmeni. Viņi ir gatavi kvalitatīvai uzdevumu izpildei. Bataljons iet intensīvas attīstības ceļu, un šīs attīstības redzamā sadaļa ir infrastruktūra, bez kuras nevar attīstīt bataljona operacionālās spējas, uzglabāt ekipējumu, uzturēt transportlīdzekļus.”

Zemessardzes 4.Kurzemes novada brigāde ir izveidota 1992.gada 30 jūnijā un ir viena no Zemessardzes četrām brigādēm. Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes pakļautībā ir trīs kājnieku bataljoni, viens nodrošinājuma bataljons un viens kaujas atbalsta bataljons. Brigādes atbildības teritorijā ietilpst Kurzeme un daļa Zemgales teritorijas. Kopš 2017.gada 26.jūnija brigādi vada pulkvedis Andris Rieksts.


Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008