Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes komandieris iepazīst Zviedrijas Zemessardzi
Zemessardzes komandieris iepazīst Zviedrijas Zemessardzi
Zemessardzes komandieris jauno, 2018.gadu, ir iesācis ar aktīvu vizīšu ciklu Zemessardzes brigādēs, kā arī, pamīšus, ir viesojies jau Lietuvā uz Lietuvas Zemessardzes gadadienu, tiekoties ar visu trīs Baltijas valstu Zemessardzes komandieriem un parakstot ikgadējo trīs Baltijas valstu sadarbības līgumu. Februāra sākumā, no 1.līdz 2.februārim, brigādes ģenerālis kopā ar Zemessardzes galveno virsseržantu štāba virsseržantu Ēriku Liflandu devās vizītē uz Zviedriju, lai tiktos ar Zviedrijas Zemessardzes komandieri ģenerālmajoru Rolandu Ekenbergu (Roland Ekenberg) un pārrunātu Zviedrijas un Latvijas sadarbību, kā arī apmeklētu Zviedrijas Zemessardzes mācības “Geltic Bear”.

Tikšanās laikā abi komandieri arī pārrunāja jautājumus par notiekošajiem procesiem Zemessardzes vienībās, izmaiņām struktūrā, nacionālajām un starptautiskajām mācībām, kā arī par izmaiņām likumdošanā. Brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš: “Ģenerālmajors Ekenbergs ļoti viesmīlīgi mūs sagaidīja un kā īstens namatēvs visu pastāstīja un parādīja. Man ir prieks sastrādāties ar tik profesionāliem virsniekiem un komandieriem. Ja attieksme ir pozitīva, arī mūsu vēlēšanās ir nesalīdzināmi lielāka sadarboties un apmainīties ar pieredzi. Mēs esam tuvi kaimiņi un sadarbība mums ir ļoti svarīga. No Zviedrijas mēs varam pārņemt ļoti labu un profesionālu pieredzi, par to pārliecinājos gan iepazīstot Zviedrijas Zemessardzes šī brīža struktūru, gan arī apmācību procesus un galvenos uzdevumus.

Vizītes laikā brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš apmeklēja arī Zviedrijas Zemessardzes vienas no lielākajām mācībām “Geltic Bear”, kurās tiek apmācīti bataljonu štābi, izspēlējot dažādas militārās situācijas. Pēc mācībām brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš piebilst: “Kā man atzina ģenerālmajors Ekenbergs, pirmo reizi kāds no ārvalstīm tiek pielaists kā novērotājs šīm mācībām, tas nozīmē, ka mums tiešām uzticas, un tas priecē. Zviedrijas Zemessardze ir arī gatava piedalīties ar Latvijas organizētajās mācībās, kas ir solis uz priekšu mūsu sadarbības veicināšanai.

Zviedrijas Zemessardzei ir arī vairāki orķestri, uz perspektīvu nākotnē organizēt Zviedrijas Zemessardzes orķestru viesošanos Latvijā ar muzikālo programmu, kā arī Latvijas Zemessardzes orķestra iespējamo vizīti ar koncertprogrammu Zviedrijā.

Pēc vizītes Zemessardzes komandieris pauž apmierinātību: “Šī bija ļoti vērtīga vizīte, lai iepazītu Zviedrijas Zemessardzes specifiku, gūtu pieredzi, kā citi komandieri organizē darbu savās vienībās, kā arī stiprināt mūsu sadraudzību un sadarbību nākotnē. Es redzu ļoti daudzus aspektus, kur mēs varētu pārņemt pieredzi no zviedru kolēģiem. Uzskatu, ka šāda pieredze ir ieguvums ne tikai Zemessardzei, bet gan visiem mūsu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Mēs ejam uz vienu mērķi – aizsargāt savu valsti un, lai to veiksmīgi izpildītu, mums ir nepieciešams paplašināt savu redzesloku, augt un mainīties. Laiks nestāv uz vietas, to darīt nedrīkstam arī mēs.

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008