Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes komandieris tiekas ar Zemessardzes 3.Latgales brigādes karavīriem un zemessargiem
Zemessardzes komandieris tiekas ar Zemessardzes 3.Latgales brigādes karavīriem un zemessargiem
Kā jau ziņots iepriekš, sākoties jaunajam gadam, Zemessardzes komandieris ir uzsācis darba vizīšu ciklu, kurā plāno apmeklēt visas Zemessardzes brigādes un bataljonus, lai pārliecinātos par vienību gatavību pilnvērtīgi pildīt 2018.gada uzdevumus. Janvārī komandieris apmeklēja Kurzemes brigādi un bataljonus, februārī brigādes ģenerālis devās darba vizītē uz Latgales bataljoniem.

Divu dienu vizīti, Zemessardzes 3.Latgales brigādē, brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš uzsāka 7.februārī apmeklējot Zemessardzes 55.kājnieku bataljonu Aizkrauklē. Brigādes ģenerālis Ozoliņš iepazinās ar bataljona infrastruktūru, kā arī pārrunāja ar bataljona komandieri pulkvežleitnantu Ingu Manfeldu par prioritātēm un uzdevumiem 2018.gadā. Vizīti brigādes ģenerālis turpināja Daugavpilī, kur, ar svinīgu ceremoniju, mācību poligonā “Meža Mackeviči” atklāja trīs nedēļu zemessargu pamatapmācības nometni: “Mums ir svarīga ne tikai karavīru, bet arī zemessargu teicama sagatavotība. Vēlos pateikties jums par izrādīto uzticību, lojalitāti un valsts patriotismu. Stāvot jūsu priekšā un redzot plašo apmeklētību un interesi, esmu drošs, ka godam pārstāvēsiet savu bataljonu un visas Zemessardzes intereses. Zinu, būs grūti, apmācību programma nav viegla, arī gadalaiks jūs nelutina, bet redzu jūsu sejās, ka apņemšanās un motivācija būt šeit trīs nedēļas, ir ļoti augsta. Neapstājieties pie pirmajām grūtībām, soli pa solim turpiniet savu ceļu uz izaugsmi.” Pēc atklāšanas ceremonijas komandieris arī noklausījās pamatapmācības programmas prezentāciju, pārbaudījumus, kādus instruktori ir sagatavojuši jaunajiem zemessargiem, kā arī, vēroja pamatapmācības nodarbības un tikās ar zemessargiem. Pēc pamatapmācības apmeklēšanas, komandieris devās uz Zemessardzes 34.kaujas atbalsta bataljonu, tikās ar bataljona personālu un pārrunāja ar bataljona komandieri, majoru Oskaru Omuļu, bataljona attīstību un aktualitātes. Brigādes ģenerālis Ozoliņš apmeklēja arī Kaujas atbalsta rotu un tikās ar karavīriem, pārrunājot dienesta gaitu, apmācību procesu un motivāciju. Vizītes pirmo dienu komandieris noslēdza ar Valsts Robežsardzes šautuves apmeklējumu Rēzeknē – šautuves infrastruktūras apskate un paraugdemonstrējumi, ko nodrošināja Valsts Robežsardzes pārstāvji.

   

Savukārt ceturtdien, 8.februārī, komandieris apmeklēja vairākas vienības - Zemessardzes 3.Latgales brigādes štābu, Zemessardzes 32.kājnieku bataljonu, Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas 3.vadu, kas dislocēts Rēzeknē, Zemessardzes 35.kājnieku bataljonu Preiļos un Zemessardzes 56.nodrošinājuma bataljonu Jēkabpilī. Vizītes ietvaros komandieris apmeklēja arī militāro bāzi Lūznavā, kur paredzēts veidot Latgalē pirmo profesionālā dienesta karavīru vienību. Kā 2017.gada nogalē atzina Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvežleitnants Māris Simsons attiecībā par plāniem uz Lūznavu: “Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē Lūznavā tiks dislocēta Latgalē pirmā profesionālā dienesta karavīru vienība, kas stiprinās reģiona drošību. Šeit būs administratīvās telpas, sporta komplekss, garnizona dienesta viesnīca un dzīvokļi, ēdnīca, mācību korpuss, kā arī telpas Valsts aizsardzības mācības vajadzībām. Vienības un infrastruktūras attīstība paredzēta no 2018. līdz 2023. gadam, bet pirmie karavīri šeit varētu ierasties nākamā gada martā. Šie karavīri šobrīd mitinās Rēzeknē, bet tikko telpas tiks sakārtotas, viņi sāks pārvākšanos uz Lūznavu. Kopumā bataljonā varētu būt ap 600 karavīri, tā komplektācija joprojām turpinās. Tā ir iespēja Latgales cilvēkiem, kas šobrīd varbūt strādā ārzemēs, doties uz Latviju un arī pieteikties dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Noslēdzot darba vizīti Zemessardzes Latgales vienībās, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš: “Šogad šī ir mana otrā vizīte Zemessardzes brigādēs. Arī Latgales vienībās esmu pārliecinājies, ka brigāde un bataljoni ir profesionālu virsnieku vadībā, brigādes un bataljonu mācību plāns un aktivitāšu dinamika ir liela, plānotā zemessargu iesaiste arī paredzama plašā mērogā, par to arī pārliecinājos pamatapmācības nometnē “Meža Mackevičos”. Jaunās militārās bāzes attīstība Lūznavā arī rit savu gaitu, un esmu apmierināts ar esošo situāciju un darba virzību šajā jautājumā. Protams, vienmēr vēlamies vairāk un ātrāk, bet ne vienmēr tas sanāk. Lai lietas sakārtotu, mums jābūt pacietīgiem un viss jāveic pamazām, nesasteidzot notikumus, tad mēs arī saņemsim gaidīto rezultātu. Viss labais nenāk uzreiz, bet mūsu gadījumā - ir vērts gaidīt.

Foto no Zemessardzes 3.Latgales brigādes arhīva
Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008