Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Papildinās Zemessardzes 27.kājnieku bataljona zemessargu rindas
Papildinās Zemessardzes 27.kājnieku bataljona zemessargu rindas
Sestdien, 10. februārī, Cēsīs notika zemessarga zvēresta svinīgā ceremonija. Tajā savu apņemšanos, netaupot spēkus, veselību un dzīvību, sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību, apliecināja 11 zemessargi, kuri nu papildina Zemessardzes 27.kājnieku bataljona rindas. 

Viņu vidū bija gan jauni puiši un meitenes, gan pieredzējuši vīri un sievas, tostarp sportisti, studenti, vidusskolēni, valsts iestāžu darbinieki. 

Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas parādes laukumā kopā ar pieredzējušiem zemessargiem un karavīriem ierindā stājās vēl 19 zemessargu kandidāti, kuri pabeiguši pirmszvēresta apmācību un pēc formalitāšu nokārtošanas zvērestu dos tuvākajā laikā. 

Pēc svinīgās ceremonijas bataljona komandieris pulkvežleitnants Rolands Moļņiks apsveica jaunos zemessargus un norādīja, ka zvēresta došana ir brīdis, kad cilvēks apņemas kļūt par savas zemes sargu. “Dodot zvērestu, zemessargs apsolās aizstāvēt savu valsti. Šādu lēmumu spēj pieņemt nobriedis cilvēks,” uzsvēra komandieris un atgādināja, ka zemessargiem ir jāapzinās, ka turpmāk, valkājot formas tērpu, viņi pārstāv savu valsti. “Jaunieši saka, ka vēlas sevi apliecināt, pierādīt. Lūk, šī ir iespēja to izdarīt. Nāciet Zemessardzē un aplieciniet sevi kā savas valsts patriotu!”
   

Par zvērestā dotā solījuma nozīmi atgādināja arī Zemessardzes 27.kājnieku bataljona kapelāns Gints Polis: “Izsenis cilvēkiem bija svarīgi turēties pie dotā vārda. Mēs zinām jēdzienu “goda vārds”, kad cilvēks apliecina to sacīdams: Mans goda vārds. Šovakar mēs visi dzirdējām nepārprotamu “jā” tam, ko jūs solījāt. Vēl vairāk, - kā ķīlu jūs solījāt savu dzīvību, ja tas būs nepieciešams. Cik lieliski būtu, ja mūsu zemē visos līmeņos, pie visiem ļaudīm tiktu turēts dotais vārds. Un īpaši jūs, zemessargi, un mēs visi kopā savā attieksmē, apziņā atcerētos to, uz ko esam zvērējuši, ko esam teikuši, tad pilnīgi noteikti mēs savā zemē, ko Dievs mums ir piešķīris, dzīvosim mierā un drošībā.”

Sestdien svētki bija cēsnieku Golubevu ģimenei, jo Zemessardzes 27.bataljonā iestājās mājās ilgi gaidītā Agija Golubeva, kura pēc vairāku gadu prombūtnes darbā ārvalstīs, nupat atgriezusies dzimtajās Cēsīs, un nolēmusi savu patriotismu izrādīt pievienojoties Zemessardzei. Pēc ceremonijas Agiju ar ziediem sveica meitas un znoti. Agija pastāstīja, ka, strādājot ārzemēs, arvien vairāk sapratusi, ka vēlas atgriezties dzimtenē. “Pēc atgriešanās sāku studēt medicīnu, iestājos Zemessardzē, jo sapratu, ka nepieciešama piesaiste, kas mani te noturēs. Ceru, ka manas zināšanas medicīnā noderēs Zemessardzei,” smaidot teica Agija un atzina, ka viņas vecumā integrēšanās Latvijā varētu nebūt viegla. 

Zemessarga zvērestu deva arī astoņpadsmitgadīgais cēsnieks Maksis Aleksis Spožums. Viņš pastāstīja, ka ideja par dienestu Zemessardzē bijusi jau 5. klasē, kad jau divus gadus bijis jaunsargs. Pēc ceremonijas viņš atzina, ka sajuties pagodināts: “Kas var būt svētāks par sava goda vārda došanu valstij!” Maksis pauda gatavību pēc diviem gadiem iestāties profesionālajā dienestā, jo sapratis, ka militārā joma ir viņa aicinājums. 

Sestdien svētki bija arī Artūra Gulbja ģimenē, jo dienests Zemessardzē bija Artūra mērķis jau vairākus gadus. Pēc ceremonijas viņš atzina, ka šī diena bija īpaša. Aktīvi darbojoties Jaunsardzē, Artūrs sapratis, ka vēlas sevi realizēt militārajā jomā. Viņam bijis skaidrs mērķis – sekmīgi pabeigt skolu, iestāties Zemessardzē un tad doties uz profesionālo dienestu. Papildus motivācija viņam ir vēlme nepievilt savu krusttēvu, kurš ir majors Ādažu bāzē un vienmēr bijis Artūra piemērs un atbalsts. 

Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde, kurā ietilpst 22., 25., 27., 31. un 54.bataljons, aicina savām rindām pievienoties jaunus zemessargus. Šobrīd īpaša iespēja vienkopus un īsā laikā apgūt pamatapmācības kursu būs tiem zemessargiem, kas Zemessardzē iestāsies līdz š.g. 1. martam. Viņi varēs pievienoties tiem domubiedriem, kuri nupat pieteikušies un piedalīsies pamatapmācības nometnē, kas no 9. līdz 24. aprīlim notiks Alūksnē, poligonā “Lāčusils”. Vairāk informācijas skatiet Facebook – Vidzemes brigādes zemessargi vai zvaniet uz tālruni 27327669. 

Zemessardzē uzņem 18-55 gadus vecus Latvijas pilsoņus. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu. Informācija par prasībām uzņemšanai ir pieejama www.zs.mil.lv sadaļā “Prasības uzņemšanai”.

Foto: Māris Buholcs (Zemessardzes 27.kājnieku bataljons)
Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008