Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes 27.kājnieku bataljona ēnām aktīva diena
Zemessardzes 27.kājnieku bataljona ēnām aktīva diena
Šodien, 14.februārī, Ēnu dienā Zemessardzes 27.kājnieku bataljonā viesojās četras ēnas – skolēni no Nītaures, Valmieras un Zvejniekciema.

Bataljona komandieris pulkvežleitnants Rolands Moļņiks jauniešiem bija sagatavojis aktīvu un interesantu Ēnu dienas programmu. Rīts bataljona štābā Cēsīs sākās ar darbinieku sanāksmi – plānošanu, kurā jaunieši varēja vērot bataljona darba organizācijas un zemessargu apmācības plānošanas procesu. Pēc sanāksmes ēnas iepazina katras bataljona štāba nodaļas ikdienas darba specifiku. Pēc pusdienām Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolas ēdnīcā ēnas kopā ar bataljona štāba darbiniekiem piedalījās kopējā sporta aktivitātē – distanču slēpošanā. Diena noslēdzās ar bataljona komandiera iztaujāšanu un ēnu atziņu apkopojumu. Bataljona komandieris atzina, ka ēnas bija ļoti motivētas un ieradušās ar konkrētu mērķi – uzzināt vairāk par vidi, ar kuru plāno saistīt savu nākotni.

Visi jaunieši atzina, ka diena bijusi interesanta un aktīva. Viņi ievērojuši, ka bataljona štāba kolektīvs ir kā viena liela ģimene, kas rūpējas viens par otru un kopā svin arī svētkus (štāba vīrieši ar ziediem sveica kolēģes Valentīna dienā).

Divi jaunieši uz Zemessardzes 27.kājnieku bataljonu bija atbraukuši no Nītaures. Abi puiši – Raivo Blīgzna un Edgars Stepanovs – mācās 10. klasē. Raivo jau četrus gadus ir jaunsargs un plāno savu dzīvi saistīt ar armiju un uzreiz pēc vidusskolas stāties Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Viņš atzina, ka pēc Ēnu dienas viņam pastiprinājusies vēlme iestāties profesionālajā dienestā un kļūt par virsnieku.

Edgars pastāstīja, ka kādreiz darbojies Jaunsardzē, bet tagad nodarbojas ar ielu vingrošanu un svarcelšanu. Bataljona komandieris novērtēja, ka Edgars varētu būt ļoti labs NBS instruktors.

Laura Riba bija atbraukusi no Valmieras. Viņa mācās 10.klasē un nopietni nodarbojas ar peldēšanu. Laura plāno savu dzīvi saistīt ar armiju un dienas beigās atzina, ka domas par to pastiprinājušās.

Savukārt Elza Strupiša ceļu uz Cēsīm bija mērojusi no Zvejniekciema. Viņa mācās 6.klasē un ir jaunsardze. Laura atzina, ka diena bataljonā ļoti patikusi un plāno savu dzīvi saistīt ar Zemessardzi. Turklāt diena bataljonā Laurai bija īpaša, jo vecaistēvs savulaik Cēsīs, tagadējā NBS Instruktoru skolā, dienējis armijā.

  Foto: Ieva Karlsberga (Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs)
Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008