Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > “Ēnu dienā” skolēni iepazīst darbu aizsardzības nozarē
“Ēnu dienā” skolēni iepazīst darbu aizsardzības nozarē

Pasaulē atzītā "Ēnu diena" norisinājās arī Latvijā, šī gada 14.februārī. Jaunieši viesojās Aizsardzības ministrijā, nozares iestādēs un Nacionālo bruņoto spēku vienībās, kā arī Zemessardzes vienībās, arī Zemessardzes 4.Kurzemes brigādē. Ēnotāji apmeklēja brigādes štābu,  Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljonu Kuldīgā, Zemessardzes 44. kājnieku bataljonu Liepājā un Zemessardzes 51. kājnieku bataljonu Dobelē. Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābā viesojās 3 jaunieši no Kuldīgas, kuri “ēnoja “ Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandieri pulkvedi Andri Riekstu, Zemessardzes 44. kājnieku bataljona štābā viesojās 7 jaunieši no Liepājas un Nīcas, kuri  “ēnoja “ Zemessardzes 44.kājnieku bataljona komandieri pulkvežleitnantu Vilmāru Vecvagari, Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljonu Kuldīgā apmeklēja 16 ēnotāji no Kuldīgas un Saldus, savukārt 51. kājnieku bataljonu Dobelē apmeklēja 3 jaunieši no Dobeles, kuri “ēnoja” bataljona komandiera pienākumu izpildītāju majoru Aivi Vāceru.

Jaunieši izrādīja ļoti lielu interesi  par militāro jomu un vēlējās iegūt plašāku ieskatu par Zemessardzes struktūrām, lai iepazītu karavīru ikdienu un, iespējams, nākotnē saistītu savu karjeru ar Zemessardzi vai profesionālo dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos. Dienas pirmajā pusē jaunieši tika iepazīstināti ar Nacionālo bruņoto spēku struktūru, vairāk iedziļinoties Zemessardzes specifikā, kā arī uzsvaru liekot tieši uz Zemessardzes uzdevumiem. 

“Ēnu dienā” Liepājā jaunieši daudz jauna uzzināja un iepazinās ar darba specifiku un tiešajiem uzdevumiem ēnojot brigādes komandieri pulkvedi Andri Riekstu un Zemessardzes 44.kājnieku bataljona komandieri pulkvežleitnantu Vilmāru Vecvagari. Pēc lekcijām kaprālis Dāvis Stonis un seržants Aigars Vītiņš demonstrēja jauniešiem karavīra  formastērmu, ekipējumu un bataljona rīcībā esošo tehniku. Pēc tam “ēnotāji” viesojās apakšvienību struktūrās – personālsastāva, izlūkošanas, operatīvajā, apgādes un sakaru nodaļās –, gūstot izpratni par štāba darbinieku pienākumiem un veicamajiem uzdevumiem. 

Ir visdažādākās brīvā laika pavadīšanas iespējas, kā vienu no iespējām jaunieši izmanto - pievienojas Zemessardzei. Jaunieši brīvprātīgi kalpo savai Valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību.  Motīvi, kāpēc stāties Zemessardzē ir dažādi, piemēram, vēlme pilnveidot sevi, savas zināšanas, apgūt militārās iemaņas un uzlabot fizisko sagatavotību. Tā ir iespēja arī aktīvi un saturīgi pavadīt brīvo laiku, kā arī iegūt jaunus draugus.

 “Ēnu diena” - pasaulē atpazīstams un atzīts Junior Achievement karjeras izglītības pasākums 1.-12. klašu skolēniem, kura mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. “Ēnu diena” laikā skolēni apmeklē kādu darba  vietu un 4-6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.
Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008