Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes 55. kājnieku bataljons piedalījās vērienīgā “Ēnu dienas” pasākumā
Zemessardzes 55. kājnieku bataljons piedalījās vērienīgā “Ēnu dienas” pasākumā

14. februārī Aizkrauklē, turpinot pērn aizsākto tradīciju, notika vērienīgs “Ēnu dienas” pasākums. Zemessardzes 55. kājnieku bataljons sadarbībā ar Aizkraukles novada pašvaldību un novada skolām, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, organizēja skolēniem un interesentiem paraugdemonstrējumus.

Pēc paraugdemonstrējumiem, Aizkraukles novada vidusskolas telpās un pie stadiona, visiem interesentiem bija iespēja apskatīt ieroču, tehnikas un ekipējuma izstādi, kā arī uzzināt vairāk par iepriekš minēto dienestu darba ikdienu.

Paraugdemonstrējumus uzsāka Valsts policijas pārstāvji, kuri stadionā ieradās, skanot automašīnu sirēnām, viņi dzinās pakaļ laupītājam. Ar dienesta suņa palīdzību laupītājs tika notverts un, veicot automašīnas pārmeklēšanu, tika atrasts ierocis. Savukārt ugunsdzēsēji glābēji demonstrēja liesmu dzēšanu, bet pēc tam saņēma izsaukumu uz daudzstāvu namu, par kuru šoreiz kalpoja stadiona prožektoru tornis. Viņiem vajadzēja izglābt cietušo, kurš atradās torņa augšienē. Tā kā ugunsdzēsības izbīdāmās auto kāpnes nesasniedza vajadzīgo leņķi, cietušais tika iesiets speciālās virvēs un nolaists zemē. Cietušais tika nodots mediķu rīcībā un viņam tika sniegta pirmā neatliekamā medicīniskā palīdzība. Cietušā stāvoklis bija smags, līdz ar to Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki izsauca ārstu speciālistu, vēlāk cietušais tika nogādāts slimnīcā.

        

Pēc tam Zemessardzes 55. kājnieku bataljona zemessargi un profesionālā dienesta karavīri demonstrēja slēpni. Slēpņa demonstrēšanas ietvaros tika izspēlēta leģenda, ka pretinieku kolonna brauc ar slepeniem dokumentiem un karavīri apstādina kolonnu un iegūst dokumentus.

    

Iesaistīto dienestu pārstāvji komentēja stadionā notiekošo, tādējādi apmeklētājos radot izpratni par katras profesijas specifiku un darbību secību, kādā tiek veiktas dažādas glābšanas operācijas.

Paraugdemonstrējumus vēroja un izstādē piedalījās vairāki simti skolēnu un interesentu.

    

Arī pagājušā gada septembrī, Aizkraukles novada vidusskolā notika evakuācijas mācības, kuru mērķis bija trenēt Aizkraukles novada pašvaldības, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Zemessardzes un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu vienību sadarbību civilās krīzes situācijā.

Foto: Armīns Janiks (Jaunsardzes un informācijas centrs)

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008