Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Militārās pamatapmācības kurss ZS 3. Latgales brigādē
Militārās pamatapmācības kurss ZS 3. Latgales brigādē

No 4. līdz 24. februārim Zemessardzes (ZS) 3. Latgales brigādes mācību poligonā «Meža Mackeviči», kas atrodas Vaboles pagastā Daugavpils novadā, un Zemessardzes 34. kaujas atbalsta bataljonā Daugavpilī norisinājās zemessargu Militārās pamatapmācības 1. līmeņa kurss, kurā piedalījās 69 jaunie zemessargi no visiem pieciem Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljoniem. Nometnei pievienojās arī zemessargi no ZS 2. Vidzemes brigādes un ZS 4. Kurzemes brigādes.

    

Militārās pamatapmācības 1. līmeņa kursā zemessargi apguva lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, guva ieskatu topogrāfijā, ierindas apmācībā, kā arī medicīnā, sakaru apmācībā un saistošajos normatīvajos aktos. Zemessargiem bija iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militāro iemaņu pamatus.

Apmācības kursu organizēja Zemessardzes 3. Latgales brigāde, un to nodrošināja brigādes visu bataljonu instruktori, piesaistot arī instruktorus no ZS 2. Vidzemes brigādes bataljoniem.

Zemessardzes dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, izmantojot nometnes modeli, proti, zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā. Šāda veida militārās pamatapmācības nometnes ZS 3. Latgales brigādē tiek organizētas kopš 2016. gada.

Dalība Zemessardzē, tās rīkotajās nometnēs Latvijas Republikas pilsoņiem dod iespēju iesaistīties valsts aizsardzībā, paplašināt redzesloku un pilnveidoties, apgūstot militārās pamatiemaņas, zināšanas un prasmes.

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008