Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes 17.kaujas atbalsta bataljona rindām pievienojas jauni zemessargi
Zemessardzes 17.kaujas atbalsta bataljona rindām pievienojas jauni zemessargi
Šajā nedēļas nogalē, saulainajā 24.marta rītā, Zemessardzes 17.kaujas atbalsta bataljona teritorijā svinīgā zvēresta došanas ceremonijai pulcējās karavīri, zemessargi, Zemessardzes veterāni, kā arī uzaicinātie goda viesi. Zemessarga zvērestu deva 10 jaunie zemessargu kandidāti, kas pēc sekmīgas pamatapmācības apgūšanas ir gatavi stāties pie saviem tiešajiem zemessargu pienākumiem un iekļauties Zemessardzes 17.kaujas atbalsta bataljona kolektīvā.

Uz zvēresta ceremoniju bija ieradies arī Zemessardzes 1.Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Sandris Gaugers, kurš savā uzrunā jaunos kandidātus sveica pievienojoties zemessargu rindām: “Man ir patiess prieks, ka Zemessardzē pievienojas jauni un perspektīvi cilvēki, kas ar savu civilo pieredzi dod pievienoto vērtību mūsu militārajā struktūrā. Tas, ka jūs stāvat šodien šeit, ir patriotisma apliecinājums un man, kā komandierim, ir ļoti liels prieks un lepnums, ka mūsu valstī pilsoņi joprojām domā un rūpējas par aizsardzību un dzimtenes mīlestību.”

Pēc brigādes komandiera uzrunas un Valsts himnas atskaņošanas, Zemessardzes 17.kaujas atbalsta bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Rutkovskis pieņēma svinīgo zemessargu zvērestu no 10 jaunajiem zemessargiem, kas ar vārdiem “Es, uzņemoties zemessarga pienākumus un apzinoties atbildību savas tautas un likuma priekšā, zvēru būt uzticīgs Latvijas Republikai, tās Satversmei un likumīgajai valdībai, netaupot spēkus, veselību un dzīvību, sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību. Apsolos pēc labākās sirdsapziņas veikt zemessarga pienākumus, bez ierunām pakļauties militārajai disciplīnai, vienmēr pildīt savu komandieru pavēles un rīkojumus atbilstoši Latvijas Republikas likumiem”, apliecināja savu lojalitāti un uzticību kalpot savai tautai un valstij.

 

 

 

Zemessardzes 17. Kaujas atbalsta bataljons (iepriekš 17. Pretgaisa aizsardzības bataljons) dibināts 1992.gada 4.augustā kā Zemessardzes 17.kājnieku bataljons, bet ar 2004. gada 1.septembri izveidots kā specializētais Pretgaisa aizsardzības bataljons. 2017. gada 2. novembrī, atjaunojot Zemessardzes 1. Rīgas brigādi, bataljons tika nodots brigādei kā Zemessardzes 17. Kaujas atbalsta bataljons. Bataljonā zemessargi un karavīri apgūst: pretgaisa aizsardzības militārās specialitātes (pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas RBS-70 apkalpe, zenītlielgabalu L-70 apkalpe), kā arī salūta zalvju šaušanu, lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanu, pirmo medicīnisko palīdzību, topogrāfiju, ierindas un sakaru mācības, objektu apsardzi un aizsardzību, autovadīšanu.  Kā arī radiotelefonistiem, sanitāriem, snaiperiem, ložmetējniekiem, granātmetēju un prettanku apkalpēm nepieciešamās zināšanas.

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008