Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Pamatapmācības nometne – izaicinājums un gandarījums zemessargiem
Pamatapmācības nometne – izaicinājums un gandarījums zemessargiem

No 9. līdz 28. aprīlim Alūksnes novada “Meža Strautiņos” notika Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes rīkotā zemessargu militārās pamatapmācības nometne, kurā piedalījās 34 zemessargi no Zemessardzes 2.Vidzemes, 3. Latgales, 4. Kurzemes brigādes, kā arī Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības.

Nometnē zemessargi apguva lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību, kā arī uzlaboja fizisko sagatavotību.

Vienlaicīgi nometnes laikā notika arī Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes nodaļas līmeņa komandējošā sastāva apmācība. Tajā zemessargi, kuri vienībās pilda nodaļas komandiera pienākumus, pilnveidoja iemaņas darbā ar personālsastāvu, pavēļu sagatavošanā un došanā, kā arī veiks nodaļas komandieru pienākumus.

Nometnes noslēguma dienā apsveikt pamatapmācības nometnes dalībniekus bija ieradušies ap 40 viņu ģimenes locekļu, kuri ar interesi uzklausīja nometnes priekšnieka galvenā virsseržanta Ulda Velika stāstījumu par nometnes norisi, apskatīja un izmēģināja zemessargu ekipējumu, kā arī kopā ar zemessargiem baudīja pusdienas.

Ievērojot tradīcijas, nometnes laikā instruktori izvirzīja labākos zemessargus. Šoreiz tie bija divi – zemessargs Vents Lasis no Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības un zemessardze Sanita Grosberga no Zemessardzes 27.kājnieku bataljona.

Vents Lasis, kurš Zemessardzē dien jau pusotru gadu, atzina, ka trīs nedēļu nepārtraukts pamatapmācības process ir efektīvāks nekā to pašu prasmju apgūšana nedēļas nogalēs, kas aizņem daudz ilgāku laiku. “Uzskatu, ka tas bija pareizs lēmums, lai gan izbrīvēt trīs nedēļas ir ļoti grūti, taču, ja uz apmācībām nāk tikai brīvdienās, tas nav tik efektīvi.” Lai piedalītos trīs nedēļu nometnē, Vents savā darbavietā – Rīgas domē – devies bezalgas atvaļinājumā. Jautāts, kas nometnē bijis visgrūtākais, Vents atzina, ka tā bijusi fiziskā slodze, jo pēdējos astoņus gadus viņš lielākoties strādājis sēdošu darbu pie datora. Savukārt kā lielāko un vienlaikus vērtīgāko izaicinājumu Vents Lasis minēja iespēju sadarboties un saprasties ar dažāda vecuma cilvēkiem, kuriem katram ir savas intereses, pieredze un paradumi. “Tas bija vērtīgi personīgajai izaugsmei,” atzina Vents.

Labākā nometnes zemessarga tituls Ventam Lasim bijis pārsteigums, par to iepriekš nav domājis, un darījis visu, ko spējis. “Šī nometne man bija kā sava veida atvaļinājums, jo atpūtos no darba, ikdienas steigas un apkārtējiem,” gandarījumu pauda Vents.

Sanita Grosberga ikdienā ir vadītāja mazam Latvijas mājražotāju veikaliņam Cēsīs. Zemessardzē viņa iestājās pavisam nesen – šī gada februārī. “Vēlējos lietderīgi pavadīt brīvo laiku, veikt fiziskās aktivitātes un iegūt daudz jaunas zināšanas. Uz pamatapmācības nometni devos, lai sevi izzinātu, vēlējos saprast, vai varu būt zemessargs uz visiem 100%. Mācību sākums bija grūts, dienas režīms bija ļoti intensīvs. Neviena diena nebija vienāda, katru dienu instruktori mācīja ko jaunu, lai mēs – kursanti – būtu sagatavoti jebkurai situācijai, būtu psiholoģiski un fiziski spēcīgi. Nometnē viennozīmīgi grūtākais bija tas, ka visām darbībām bija laika limits, bet meitenēm jau patīk izbaudīt dušu un pucēties, un par to visu bija jāaizmirst,” pēc nometnes pastāstīja Sanita. Viņa atzina, ka visgrūtākais bijis nakts uzdevums. “Pa nakti lija lietus, ļoti nosalu, bet viss, ko man iemācīja, padarīja mani tikai stiprāku. To, ka nevajag grūtībās padoties, bet tieši pretēji – ir jācīnās, lai kaut ko sasniegtu, es tagad mācu arī savai meitiņai.”

Apbalvojums kā labākajai zemessardzei Sanitai bijis liels pārsteigums. “Nometnes laikā mēs nezinājām, ka kādu apbalvos. Es vienkārši pildīju visus uzdotos uzdevumus tā, kā mums mācīja, un darīju tos tā, lai izprastu, nevis tikai darīšanas pēc.  Ar pamatapmācības nometni esmu ļoti apmierināta, ir padarīta darba sajūta un liels gandarījums par paveikto. Tomēr zinu, ka šis ir tikai sākums, un turpinājums noteikti būs, lai atkal apgūtu kaut ko jaunu un sevi pilnveidotu. Vēlos pateikt lielu paldies visiem instruktoriem par pretimnākšanu un atbalstu brīžos, kad kaut kas neizdevās. Nodaļas kurators mums iemācīja, ka mēs katrs esam vienas rokas pirksti, bet visi kopā dūre, un dūrei ir spēks.”

 

Foto: Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes zemessargi.

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008