Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Aktualitātes > Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābā viesojas kapelāni
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābā viesojas kapelāni

Ceturtdien, 6.septembrī, Kuldīgā Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba telpās notika Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes kapelānu sanāksme. Kuldīgā viesojās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virskapelāns Elmārs Pļaviņš, Zemessardzes vecākais kapelāns majors Raimonds Krasinskis, Zemessardzes 3.Latgales brigādes kapelāns virsleitnants Rinalds Broks un 4.Kurzemes brigādes vienību kapelāni.

Sanāksme sākās ar svētbrīdi, kam sekoja Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandiera pulkveža A.Rieksta uzruna klātesošajiem. Zemessardzes vecākais kapelāns majors Raimonds Krasinskis uzstājās ar prezentāciju par Zemessardzes kapelānu dienesta struktūru, tiesisko regulējumu un citām aktualitātēm,  savukārt par kapelānu apmācības sistēmu un savu pieredzi kapelāna amatā stāstīja Zemessardzes 3.Latgales brigādes kapelāns virsleitnants Rinalds Broks. Sanāksmes noslēgumā NBS virskapelāns Elmārs Pļaviņš dalījās savā pieredzē par kalpošanu Austrumukrainā.

Kuldīgas Sv. Annas draudzes mācītājs, zemessargs – kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics par šo tikšanos saka: ”Tikšanās iesākās ar svētbrīdi, kurā secināju, ka kapelāni ir diezgan skanīgi, jo dziedājām gan iesākot, gan nobeidzot tikšanos. Tikšanās bija ļoti vērtīga un iedrošinoša kalpošanai, par to paldies Rinaldam Brokam, jo viņš dalījās pieredzē ar savu kalpošanu Latgales brigādē. Paldies Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandierim pulkvedim A.Riekstam par uzņemšanu. Paldies Raimondam Krasinskim par materiāliem un stāstījumu un, protams, Elmāram Pļaviņam par pozitīvi emocionālo iedrošinājumu.”

Bruņoto spēku kapelāns ir vienības vadības grupā un atbildīgs par garīgo dzīvi vienībā. Kapelānam jāietekmē vienības dzīve, pašaizliedzīgi kalpojot citiem. Savā vienībā kapelānam jācenšas būt par paraugu citiem, upurējot savu dzīvi un laiku citu labā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Štolcere

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Civilmilitārās sadarbības nodaļas vec. speciāliste

Tālrunis: 26577342; 63403645

guna.stolcere@mil.lv

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008