Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Aizsardzības nozares vadība pasniegs leitnanta dienesta pakāpes zemessargiem
Aizsardzības nozares vadība pasniegs leitnanta dienesta pakāpes zemessargiem

Rīt, 2.augustā, plkst. 14:00 Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš svinīgā ceremonijā pasniegs virsnieka pirmās dienesta pakāpes – leitnants – zīmotnes 14 zemessargiem.

“Manī ir lepnums, ka Nacionālie bruņotie spēki paliek bagātāki par 14 perspektīviem virsniekiem – zemessargiem. Augsti motivēti, profesionāli sagatavoti un apmācīti zemessargi ir piemērs mums visiem un uzskatāms apliecinājums sabiedrības aktīvai līdzatbildībai un iesaistei mūsu valsts aizsardzībā,” norāda ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Šā gada 19. jūlijā spēkā stājās grozījumi Latvijas Republikas Zemessardzes likumā, kas nosaka, ka zemessargam, ja iegūta vismaz vidējā izglītība un ir sekmīgi pabeigts Zemessardzes vada komandiera kurss, piešķir leitnanta dienesta pakāpi.

Zemessardzes vada komandiera kursa mērķis ir sniegt apmācāmajiem zināšanas un prasmes, lai viņi Zemessardzes rotas sastāvā spētu vadīt Zemessardzes kājnieku vadu.  

Lai kļūtu par Zemessardzes vada komandieri, kandidātam jābūt vecumā līdz 45 gadiem, ar vismaz piecu gadu dienesta pieredzi Zemessardzē vai viena gada dienesta pieredzi profesionālajā dienestā, ja zemessargs dienējis nodaļas komandiera amatā. Kandidātiem sekmīgi jānokārto iestājpārbaudījumi. Nosacījumi, lai iestātos Zemessardzes vada komandiera kursā, ir arī sekmīgi apgūts Jaunākā instruktora kurss vai Neintensīvā jaunākā instruktora kurss, vai apgūta augstākā līmeņa apmācības programma.

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008