Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Zemessardzes 2.brigādes komandas piedalīsies starptautiskās sacensībās Igaunijā
Zemessardzes 2.brigādes komandas piedalīsies starptautiskās sacensībās Igaunijā

No 3. līdz 5. novembrim Igaunijā, Surju un Sārdes pagastā, karavīri un zemessargi no Zemessardzes 2.brigādes piedalīsies starptautiskās kājnieku nodaļu sacensībās “Sookoll 2017”, ko rīko Igaunijas  Zemessardzes (Kaitseliit) Pērnavas apriņķa vienība.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēs divas komandas no Zemessardzes 27. kājnieku bataljona un Zemessardzes 19. nodrošinājuma bataljona.

Sacensību dalībnieki sacentīsies kājnieku nodaļas sastāvā: nodaļas komandieris, komandiera palīgs, granātnieks un viņa palīgs, ložmetējnieks un viņa palīgs, strēlnieks-sakarnieks, strēlnieks-sanitārs un strēlnieks-šoferis.

Sacensībās pārbaudīs kājnieku nodaļas vispārējās spējas, fiziskās īpašības, izturību un militārās zināšanas. Kontroles punktos būs jāveic uzdevumi, kuros jāpielieto kājnieku taktikas, sakaru lietošanas, medicīnas, mīnu lauka šķērsošanas, šaušanas un izlūkošanas prasmes.         

Zemessardzes komandas pēdējo gadu laikā izcīnījušas godalgotas vietas starptautiskās  izlūkpatruļās  Itālijā, Spānijā, Lielbritānijā un Lietuvā.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu. Ierodoties bataljonā, jāņem līdzi personas apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un iegūtās izglītības dokumentu oriģinālus.

 

Informāciju sagatavojusi:

seržante Kristiāna Štrāle-Dreika

Zemessardzes 2.brigādes štābs

Tālrunis: 29193876, 67330005

E-pasts: kristiana.strale@mil.lv

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008