Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Zemessardzes orķestris, bigbends un koris sniegs koncertu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
Zemessardzes orķestris, bigbends un koris sniegs koncertu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Sestdien, 25.novembrī, plkst.15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Zemessardzes orķestris, Zemessardzes bigbends un Zemessardzes koris Stars diriģenta virsleitnanta Anda Kareļa vadībā klausītājiem dāvinās krāšņu koncertu, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 99. un Zemessardzes orķestra 6. gadadienu.

Pateicībā par ziedojumiem uz koncertu īpaši tiek aicināti tie ziedotāji, kuri naudu ziedojuši uz Zemessardzes kontu. Par Zemessardzei saziedoto naudu iegādātie kvadricikli tiks demonstrēti šā gada 18.novembra militārajā parādē.

Koncerta pirmajā daļā iekļauta orķestra diriģenta Anda Kareļa maza uvertīra Vieglā solī, Frodes Tingnēsa Koncertīno tubai ar orķestri, kurā solo uzticēts tubistam, arī zemessargam Eduardam Lipānam. Tiks atskaņota arī saksofonistes un komponistes Ingas Meijeres svīta “Sapņi un iespaidi” solo saksofonam ar orķestri pašas autores solo izpildījumā, kā arī tiks pirmatskaņots Ingas Meijeres jaundarbs “Daugavas ledus ceļš” pūtēju orķestrim, kas veltīts Latvijas simtgades priekšvakaram un cilvēkiem, kuru likteņi tika izmainīti 2.pasaules kara laikā, šī kompozīcija tapusi ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Koncerta otrajā daļā uzstāsies Zemessardzes bigbends, Zemessardzes koris Stars (diriģents Ārijs Šķepasts), kā arī solisti – Alise Kante un Edijs Šnipke. Programmā iekļautas latviešu karavīru dziesmas, kuru Anda Kareļa veidotos aranžējumus Zemessardzes bigbends pirmatskaņojis Somijas simtgadei veltītajā koncertā Helsinkos novembra sākumā. Koncerta noslēgumā iekļautas latviešu estrādes un rokmūzikas pērles, kā arī pārsteigums – kāda daudziem piemirsta dziesma no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem.

Jau tradicionāli ieeja koncertā – bezmaksas.

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa
Tālrunis: 67335135; 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008