Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Kājnieku skola Alūksnē svinēs dibināšanas 25.gadadienu
Kājnieku skola Alūksnē svinēs dibināšanas 25.gadadienu

Rīt, 10.novembrī, Alūksnes Kultūras centrā notiks Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas 25.gadadienai veltīts svinīgais pasākums, kuru apmeklēs Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš, Mācību vadības pavēlniecības komandieris un Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Valts Āboliņš, Kājnieku skolas komandieris pulkvežleitnants Rinalds Buls, sadarbības partneri un citi aicinātie viesi.  

Pasākuma laikā notiks svinīgas uzrunas un tiks pasniegti Nacionālo bruņoto spēku komandiera, Mācību vadības pavēlniecības un Kājnieku skolas komandiera apbalvojumi par ieguldījumu Kājnieku skolas attīstībā. Par pasākuma muzikālo noskaņu gādās Nacionālo bruņoto spēku bigbends.  

Kājnieku skola ir Nacionālo bruņoto spēku militārās izglītības iestāde un tās galvenais uzdevums ir nodrošināt jauno karavīru pamatapmācību un militārās kvalifikācijas celšanas kursus, atbilstoši Nacionālo bruņoto spēku pieprasījumam un rekrutēšanas plānam. 

Vienība ir dibināta 1992.gada 11.novembrī, kad Alūksnē tika izveidots Mobilo strēlnieku bataljons - pirmā regulārā bruņoto spēku vienība Latvijas austrumu daļā. No 1998.līdz 2006.gadam tā galvenais uzdevums bija obligātā militārā dienesta karavīru pamata apmācība, un kopā astoņu gadu laikā tika apmācīti vairāk nekā 9000 obligātā militārā dienesta karavīri. 2004.gada oktobrī bataljons uzsāka profesionālā dienesta karavīru pamata apmācību, bet gadu vēlāk – arī virsnieku kandidātu kursu pamata apmācības posmu. 2006.gada 1.aprīlī Mobilo strēlnieku bataljons tika pārdēvēts par Kājnieku skolu.

Informāciju sagatavoja: 
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv 
Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008