Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Neretā notiks Zemessardzes 55. kājnieku bataljona lauka taktiskais vingrinājums
Neretā notiks Zemessardzes 55. kājnieku bataljona lauka taktiskais vingrinājums

No 18. līdz 19. novembrim, Neretā Zemessardzes 3. Latgales brigādes Zemessardzes 55. kājnieku bataljons organizē lauka taktisko vingrinājumu, kurā piedalīsies karavīri un zemessargi no Zemessardzes 55. kājnieku bataljona, Zemessardzes 44. kājnieku bataljona, kā arī Zemessardzes 3. Latgales brigādes atsevišķās kaujas atbalsta rotas karavīri.

18. novembrī, plkst.10:00 Neretas tirgus laukumā norisināsies mācību atklāšanas pasākums un mācību dalībnieku parādes maršs. Pasākumā svinīgo uzrunu teiks Zemessardzes 55. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Ingus Manfelds, Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis un Zemessardzes vecākais kapelāns majors Raimonds Krasinskis.

18. novembrī, pēc militārās parādes, laukumā pie Neretas vidusskolas būs iespēja apskatīt militāro tehniku un ekipējumu, kā arī tikties ar karavīriem un zemessargiem. Tāpat mācību organizatoru norādītajās vietās iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties kaujas pozīciju izveidē, ierakumu rakšanā, maisu pildīšanā ar smiltīm un citās aktivitātēs.

Savukārt, 19. novembrī visi interesenti no droša attāluma varēs vērot kaujas situācijas izspēli.  

Latvijas Brīvības cīņas – cīņas par Latvijas valsts neatkarību – ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920. gada 11. augustam, kad tika noslēgts Latvijas – Krievijas miera līgums. 11. augustu Saeima ir noteikusi par Latvijas ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.

 

Papildu informācija:

1918.-1920. Atbrīvošanas cīņas: https://goo.gl/ByTNco

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā notiks militārās tehnikas, karavīru un zemessargu pārvietošanās. Mācību laikā tiks pielietota mācību munīcija un imitācijas līdzekļi. Vēršam uzmanību, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud apkārtējo veselību un dzīvību.

Zemessardze iepriekš atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem un iespējamiem satiksmes kustības apgrūtinājumiem. Neretā, parkā pie vidusskolas mācību norises laikā īslaicīgi tiks ierobežotas pārvietošanās iespējas.

Informāciju sagatavoja:
dižkareive Ruta Surovcova
Zemessardzes 3. brigādes
Civilmilitārās sadarbības speciāliste
Tālrunis: 26192444
E-pasts: ruta.surovcova@mil.lv

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008