Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Valmierā notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes nodaļas līmeņa komandējošā sastāva apmācība
Valmierā notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes nodaļas līmeņa komandējošā sastāva apmācība

No 24. novembra līdz 3. decembrim Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā Valmierā notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes nodaļas līmeņa komandējošā sastāva apmācības nometne. Taja piedalīsies 40 zemessargi, kuri pilda nodaļas komandiera un nodaļas komandiera vietnieka pienākumus.

Apmācības mērķis ir sagatavot nodaļas līmeņa komandējošā sastāva zemessargus 2018. gada kolektīvās apmācības nodaļas līmeņa sertifikācijai, kā arī atkārtot, nostiprināt un papildināt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, vadot nodaļas personālu ikdienā un veicot uzdevumus mācībās.

Nometnes laikā zemessargi pilnveidos iemaņas darbam ar personālsastāvu, pavēļu sagatavošanā un došanā, kā arī veiks nodaļas līmeņa uzdevumus: patrulēšanu, teritorijas izlūkošanu, novērošanas posteņu un slēpņu izveidošanu.

Apmācības procesu nodrošinās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes virsnieki un instruktori, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas instruktori.

Viens no veidiem, kā zemessargam pilnveidot sevi dienot Zemessardzē, ir kļūt par instruktoru un nodaļas komandieri – apgūt neintensīvo jaunākā instruktora kursu Instruktoru skolā un iegūt kaprāļa dienesta pakāpi, kas ļauj vadīt nodaļu, perspektīvā kļūstot arī par vada seržantu vai vada komandieri.

Zemessardzē uzņem 18-55 gadus vecus Latvijas pilsoņus. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu. Informācija par prasībām uzņemšanai ir pieejama www.zs.mil.lv sadaļā “Prasības uzņemšanai”.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā ne tālāk kā 10 km rādiusā ap Zemessardzes 22. kājnieku bataljonu Valmierā, Kaugurmuižā, plānota militārās tehnikas un personāla pārvietošanās pa autoceļiem un to pieguļošajām teritorijām, tiks lietoti kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Nacionālie bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret iespējamiem īslaicīgiem satiksmes kustības apgrūtinājumiem un trokšņiem, kas var rasties mācību norises laikā.Informāciju sagatavoja:

seržante Kristiāna Štrāle-Dreika

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābs

Tālrunis: 29193876, 67330005

Par foto un filmēšanas iespējām, lūdzu, sazināties ar virsleitnanti Ievu Karlsbergu: ieva.karlsberga@mil.lv; t.27327669Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008