Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Aizsardzības ministrs piedalīsies patriotiskā pasākumā “Dobeles brīvības aplis”
Aizsardzības ministrs piedalīsies patriotiskā pasākumā “Dobeles brīvības aplis”

Rīt, 6. janvārī, visas dienas garumā Dobelē norisināsies patriotisks pasākums "Dobeles brīvības aplis", kurā novada iedzīvotājus un viesus Latvijas simtgadē sveiks aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. 

Tāpat pasākumā piedalīsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvežleitnants Andris Rieksts, Zemessardzes 51. kājnieku bataljons un tā komandieris kapteinis Aivis Vācers, savukārt par pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris diriģenta pulkvežleitnanta Daiņa Vuškāna vadībā. 

No plkst. 11.00 līdz 16.30 Dobeles iedzīvotāji un viesi aicināti izzināt Dobeles novadu, apmeklējot informatīvo ceļvedi Dobeles novada domes laukumā, Māras istabu novada Centrālajā bibliotēkā, kā arī Goda zāli Dobeles novadpētniecības muzejā, kur varēs iepazīt Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa, Dobeles pilsētas un novada vēsturi.

Pēc svinīgā brīža pie Dobeles novada domes plkst. 16.50 Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Zemessardzes 51. kājnieku bataljons un pasākuma apmeklētāji dosies brīvības gājienā uz Dobeles Atbrīvošanas pieminekli, pie kura plkst. 17.00 būs vērojams gaismu un deju uzdevums “Latvijas brīvības stāsts”.

Savukārt plkst. 17.20 pie pieminekļa tiks atklāta gaismas instalācija “Latvijai 100”, un pasākuma apmeklētāji līdz plkst. 19.00 varēs vērot gaismu šovu, aplūkot jaunatklāto Dobeles gaismas instalāciju, kā arī Nacionālo bruņoto spēku tehniku.

Pasākums “Dobeles brīvības aplis” notiek festivāla "Latvijas goda aplis" ietvaros, kas ir viens no Latvijas valsts simtgades pasākumiem. Īstenojot festivāla pamatprincipus, vairāk nekā 50 Latvijas novados ar īpašu pasākumu un notikumu programmu tiek atklāta un iepazīta novadu kultūrvēsture, vēsturiskās un mūsdienu personības, daba un sasniegumi.

Festivāls “Latvijas goda aplis”, kas tika atklāts 2017. gada novembrī, norisināsies katru nedēļas nogali līdz pat šī gada 18. novembrim.Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008