Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Notiks Latgales atbrīvošanas 98. gadadienas piemiņas pasākumi
Notiks Latgales atbrīvošanas 98. gadadienas piemiņas pasākumi

Svētdien, 21. janvārī, Rēzeknē notiks piemiņas pasākumi veltīti Latgales atbrīvošanas no lieliniekiem 98. gadadienai, kurus organizē Zemessardzes 3. Latgales brigādes Zemessardzes 32. kājnieku bataljons sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domi.

Piemiņas pasākums Rēzeknē sāksies plkst. 10:00 ar dievkalpojumu Jēzus Sirds Romas katoļu katedrālē. Pasākums turpināsies Miera ielas kapos ar piemiņas brīdi  pie obeliska Latgales atbrīvošanas kaujās kritušajiem karavīriem.

Pēc piemiņas brīža Miera ielas kapos, plkst. 13.00 Latgales vēstniecībā GORS tiks demonstrēta režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma “Astoņas zvaigznes”. Filmas izrādīšana tiek organizēta sadarbībā ar izplatītāju biedrību “Kino punkts”. Dokumentālo filmu “Astoņas zvaigznes” būs iespēja noskatīties bez maksas.

Pasākumā piedalīsies Zemessardzes 32. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi, Valsts robežsardzes koledžas kadeti, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa pārstāvji, kā arī biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā" Rēzeknes nodaļas pārstāvji. Tāpat pasākumu apmeklēs arī Rēzeknes pilsētas domes pārstāvji un citi interesenti.

1919. gadā Latvijas armija padzina Bermonta karaspēku no Latvijas teritorijas, bet Latgale joprojām bija lielinieku varā. Sarkanās armijas spēki Latgalē bija diezgan ievērojami, tāpēc Latvijas Pagaidu valdība uzsāka militāru sadarbību ar Lietuvu un Poliju. 1919. gada decembrī Latvijas un Polijas armijas virspavēlniecība noslēdza līgumu par kopīgu kaujas darbību Latgales atbrīvošanā. 1920. gada 3. janvārī sākās latviešu – poļu karaspēka uzbrukums Latgales frontē un cīņa par Daugavpils atbrīvošanu. Līdz 3. janvāra pēcpusdienai tika atbrīvota Daugavpils, turpmākajās dienās tika atbrīvoti Višķi, Krāslavas apkārtne, un 21. janvārī tika atbrīvota Rēzekne.

Informāciju sagatavoja:
dižkareive Ruta Surovcova
Zemessardzes 3. Latgales brigādes
Civilmilitārās sadarbības speciāliste
Tālrunis: 26192444
E-pasts: ruta.surovcova@mil.lv

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008