Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Karoga dienas piemiņas pasākums Skrundā
Karoga dienas piemiņas pasākums Skrundā

Pirmdien, 29. janvārī, pie Skrundas kaujas piemiņas akmens, tiks organizēta Karoga diena, lai pieminētu 1919. gada 29. janvāra kauju, kad pēc pulkveža O. Kalpaka bataljona izcīnītās uzvaras pār Skrundu lepni plīvoja sarkanbaltsarkanais karogs.

Pasākumā piedalīsies Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandieris pulkvežleitnants Andris Rieksts, Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona komandieris pulkvežleitnants Arturs Barons, bataljona karavīri, zemessargi, kā arī jaunsargi un Skrundas novada pašvaldības pārstāvji.

Plkst. 9.30, Skrundas vidusskolas sporta laukumā, jaunsargiem, apkaimes jauniešiem un viesiem būs iespēja piedalīties sacensībās “Jaunie Skrundas sargi”. Visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar Zemessardzes galvenajiem uzdevumiem un specifiku, kā arī nogaršot lauka virtuvē gatavotu zupu.

Pēcpusdienā, ap plkst. 14.30, pasākuma dalībnieki dosies Karoga dienas svinīgajā gājienā no Skrundas vidusskolas līdz Skrundas atbrīvotāju piemiņas akmenim. Pēc gājiena, plkst. 15.00, piemiņas vietā notiks atceres brīdis, kam sekos sacensību “Jaunie Skrundas sargi” apbalvošana. Piemiņas vietā Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona zemessargi šaus arī zalves, godinot 1919. gada Skrundas kaujas uzvaru.

Karoga dienas tradīcija tika aizsākta pirms četrpadsmit gadiem, kad Skrundas iedzīvotāji kopā ar Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Latvijas Nacionālo Karavīru biedrību un vēstures pētniekiem atskatījās uz būtiskajiem notikumiem Latvijas brīvības cīņās 1919. gadā.

Informāciju sagatavoja:
Guna Štolcere
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Civilminlitārās sadarbības nodaļas vecākā speciāliste
Tālrunis: 26577342; 63403645
E-pasts: guna.stolcere@mil.lv
Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008