Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Zemessardzes 55. kājnieku bataljons piedalīsies vērienīgā “Ēnu dienas” pasākumā
Zemessardzes 55. kājnieku bataljons piedalīsies vērienīgā “Ēnu dienas” pasākumā

14. februārī Aizkrauklē, no pulksten 13.00 līdz 15.00, turpinot pērn aizsākto tradīciju, notiks vērienīgs “Ēnu dienas” pasākums. Zemessardzes 55. kājnieku bataljons sadarbībā ar Aizkraukles novada pašvaldību un reģiona skolām, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, organizēs skolēniem un interesentiem Aizsardzības un Iekšlietu ministrijas dienestu paraugdemonstrējumus, kam sekos ieroču, tehnikas un ekipējuma izstāde pie Aizkraukles novada vidusskolas stadiona – Draudzības krastmalā 5. Pasākumā plānota apmēram 1000 cilvēku dalība.

Pēc paraugdemonstrējumiem, Aizkraukles novada vidusskolas telpās un pie stadiona, visiem interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par iepriekš minēto dienestu darba ikdienu.

Ja tevi interesē iespēja kļūt par zemessargu vai profesionālā dienesta karavīru, vai arī vēlies uzzināt kaut ko vairāk par ikdienu Zemessardzē, esi laipni aicināts piedalīties “Ēnu dienā” Aizkrauklē.

Pagājušā gada septembrī, Aizkraukles novada vidusskolā notika evakuācijas mācības, kuru mērķis bija trenēt Aizkraukles novada pašvaldības, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Zemessardzes un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu vienību sadarbību civilās krīzes situācijā.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar, atbilstoši dzīves vietai, tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija, par prasībām uzņemšanai Zemessardzē, ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā - Prasības uzņemšanai Zemessardzē. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija. Īpaši aicinām jauniešus pievienoties Zemessardzei un plānot dalību nometnē šī gadā vasarā.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes pakļautībā atrodas: Kaujas atbalsta rota, Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. kaujas atbalsta bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē un Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī.

Skaties video par aktivitātēm Zemessardzē: https://youtu.be/jMcnpL8Fskk

Informāciju sagatavoja:
dižkareive Ruta Surovcova
Zemessardzes 3. Latgales brigādes
Civilmilitārās sadarbības speciāliste
Tālrunis: 26192444
E-pasts: ruta.surovcova@mil.lv

 

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008