Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Pakāpeniski atjauno aizsardzības nozares civilo autoparku
Pakāpeniski atjauno aizsardzības nozares civilo autoparku
Pēdējos gados tiek pakāpeniski atjaunots Aizsardzības ministrijas un tās padotības iestāžu, tajā skaitā Nacionālo bruņoto spēku civilais autoparks, nomainot aizsardzības nozares rīcībā esošo, bet tehniski novecojušo autotransportu, un 2016.-2018. gadā šim mērķim atvēlēti 7,8 miljoni eiro.

Civilie transportlīdzekļi tiek izmantoti administratīvo un operatīvo funkciju nodrošināšanai, personāla pārvadāšanai, Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienību un Zemessardzes vienību atbalsta funkciju nodrošināšanai, loģistikas uzdevumiem, apmācību organizēšanai, apvidus izpētei pirms mācībām, kā arī tādu funkciju nodrošināšanai kā nesprāgušās munīcijas neitralizēšana Latvijas teritorijā.

2017. gadā Aizsardzības ministrijas un tās padotības iestāžu vajadzībām iegādātas 198 dažādu veidu civilās automašīnas aptuveni 5,7 miljonu eiro vērtībā.

Nacionālo bruņoto spēku noteikto uzdevumu un funkciju izpildei pērn iegādātas divas vieglās automašīnas “KIA Seed”, 23 vieglās automašīnas “Subaru Forester”, četras plašlietojuma automašīnas “Toyota Land Cruiser”, trīs “Iveko Crossway” autobusi, astoņi mazizmēra apvidus transportlīdzekļi “BRP Can-Am Outlander 1000 6x6 T3” un “Can-Am Outlander Max 1000 4x4 XT-P”, kā arī auto evakuators “IVECO 100 E”, kravas furgons “IVECO AT190S”, kravas pašizgāzējs “IVECO 260” un vilcējs ar treileri “MB Actros”.

Tāpat iegādāti divi kompaktās klases kravas furgoni “Citroen Berlingo” Jaunsardzes un informācijas centra vajadzībām, deviņi kravas furgoni “Peugeot Boxer” Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienību un Zemessardzes un Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra vajadzībām, kā arī 52 automašīnas “Peugot 308” Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienību un Zemessardzes, Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un Latvijas ģeotelpiskās informācijas aģentūras vajadzībām.

Savukārt 2017. gadā iegādātie 37 mikroautobusi “Ford Tourneo Custom” un 54 apvidus plašlietojuma automašīnas “Nissan Navara” tiks izmantotas Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienību un Zemessardzes, Jaunsardzes un informācijas centra un Latvijas ģeotelpiskās informācijas aģentūras vajadzībām. 

Apkopojot transporta vajadzības, iespēju robežās attiecīgajās kategorijās mērķtiecīgi iegādātas viena modeļa automašīnas, lai atvieglotu autoparka uzturēšanu un apkopi. Automašīnas iegādātas atklāta konkursa kārtībā atbilstoši Publiskā iepirkuma likumam.

Šobrīd Nacionālo bruņoto spēku civilā autotransporta vidējais vecums būtiski pārsniedz 10 gadus, un tikai mazāk nekā puse no rīcībā esošajām civilajām automašīnām ir jaunākas par 10 gadiem, tādēļ jaunu automašīnu iegāde ļauj samazināt uzturēšanas izdevumus esošajam autoparkam.

2017. gadā veiktās transportlīdzekļu iegādes ir lielākās kopš 2007. gada, jo pēc nozīmīgā aizsardzības finansējuma samazināšanas jaunas iegādes tika veiktas, lai nodrošinātu tikai kritiski nolietotā transporta nomaiņu.

Nacionālo bruņoto spēku rīcībā ir dažāda veida civilais autotransports: vieglās automašīnas, mikroautobusi ar 8 un 17 sēdvietām, autobusi līdz 50 sēdvietām, plašlietojuma 4x4 apvidus automašīnas, kravas furgoni un kravas mašīnas ar celtspēju līdz 5 tonnām. Aizsardzības ministrijas padotības iestādēs, tajā  skaitā Nacionālajos bruņotajos spēkos ir 642 civilā autotransporta vienības, kas paredzētas gan administratīvo uzdevumu veikšanai, gan loģistikas un miera laika uzdevumu veikšanai.

Jauna civilā autotransporta iegādes plānotas arī tuvākajos gados, jo Aizsardzības ministrijas mērķis ir panākt, ka civilā autotransporta vidējais vecums nepārsniedz 10 gadus, lai nodrošinātu pēc iespējas zemākas uzturēšanas un remonta izmaksas.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008