Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei >  Alūksnes novadā notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes pamatapmācības nometne
Alūksnes novadā notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes pamatapmācības nometne

No 9. līdz 28. aprīlim Alūksnes novada “Meža Strautiņos” notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes rīkotā zemessargu militārās pamatapmācības nometne, kurā piedalīsies vairāk nekā 40 zemessargu.

Pamatapmācības nometnē piedalīsies zemessargi no Zemessardzes 2.Vidzemes, 3. Latgales, 4. Kurzemes brigādes, kā arī Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības.

Nometnē zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību, kā arī gūs ieskatu psiholoģijā. Zemessargiem būs iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas.

Vienlaicīgi nometnes laikā notiks arī Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes nodaļas līmeņa komandējošā sastāva apmācība. Tajā zemessargi, kuri vienībās pilda nodaļas komandiera pienākumus, pilnveidos iemaņas darbā ar personālsastāvu, pavēļu sagatavošanā un došanā, kā arī veiks nodaļas komandieru pienākumus.

Apmācības procesu nodrošinās 20 instruktori no Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienībām.

28. aprīlī no plkst.12.00 Alūksnes novada “Meža Strautiņos” notiks zemessargu militārās pamatapmācības nometnes noslēguma pasākums, uz kuru aicināti Zemessardzes vienību, reģionālo valsts institūciju un pašvaldību pārstāvji, kā arī nometnes dalībnieku darba devēji un ģimenes. Apmeklējot pamatapmācības nometnes noslēguma dienu, viesiem būs iespēja iepazīties ar pamatapmācības nometnes norisi, apskatīt nometnes teritoriju un tikties ar zemessargiem.

Nometnes norises laikā “Meža Strautiņos” notiks arī Zemessardzes vecāko instruktoru semināri: no 17. līdz 18. aprīlim Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljonu virsseržantu un vecāko instruktoru seminārs, savukārt no 19. līdz 20. aprīlim – Zemessardzes galvenā virsseržanta un brigāžu virsseržantu seminārs.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Alūksnes novada “Meža Strautiņos” un poligonā “Lāčusils” plānota militārās tehnikas un personāla pārvietošanās, tiks lietoti kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Zemessardze aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret īslaicīgiem trokšņiem un karavīru pārvietošanos mācību norises laikā.

Plašsaziņas līdzekļu ievērībai!

Lai apmeklētu pamatapmācības nometni tās norises laikā no 9. līdz 28. aprīlim, kā arī noslēguma dienā, lūgums sazināties ar Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes militārās pamatapmācības nometnes priekšnieku galveno virsseržantu Uldi Veliku, tālrunis: 26317277, e-pasts: uldis.veliks@mil.lv.

Pamatapmācības nometnē pamatā piedalīsies zemessargi no Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoniem – 22., 25., 27., 31.kājnieku un 54.inženiertehniskā bataljona.

Zemessardzē uzņem 18 – 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Vairāk par dienestu Zemessardzē un citu bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā.

Valsts aizsardzība ir mūsu kopējā atbildība. Kopā mēs varam aizsargāt Latviju!

Video par dienestu Zemessardzē: https://youtu.be/jMcnpL8Fskk

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Civilmilitārās sadarbības nodaļas priekšniece
virsleitnante Ieva Karlsberga
Tālrunis 27327669, epasts: ieva.karlsberga@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi

 

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008