Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Daugavpils novadā notiks militāro mācību “Claymore Soaring” viesu diena
Daugavpils novadā notiks militāro mācību “Claymore Soaring” viesu diena

12. aprīlī Daugavpils novada Vaboles pagastā, Zemessardzes 3. Latgales brigādes mācību poligonā “Meža Mackeviči” notiks militāro mācību “Claymore Soaring” viesu diena.

Viesu dienā piedalīsies Zemessardzes štāba priekšnieks pulkvedis Ervīns Kopeika, Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvedis Māris Simsons un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandieris pulkvežleitnants Šons Frenčs (Sean French) un citi aicinātie viesi.

Viesu dienas ietvaros būs iespēja iepazīties ar mācību “Claymore Soaring” norisi, notiks tehnikas, ieroču un ekipējuma demonstrējums, kā arī būs iespēja vērot apmācību procesu un uzzināt vairāk par NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas aktivitātēm Latvijā.

Mācības norisinās no 26. marta līdz 12. aprīlim. Mācībās “Claymore Soaring” piedalās Zemessardzes 3. Latgales brigādes kaujas atbalsta rotas karavīri un tās organizē NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa. Karavīri no Spānijas, Kanādas, Polijas un Latvijas darbojas vienkopus, lai veicinātu sadarbību un īstenotu mācību uzdevumus.

Militāro mācību “Claymore Soaring” ietvaros tika pilnveidotas manevra spējas gaisā. Mācībās tika iesaistīti arī trīs ASV helikopteri “UH-60 Black Hawk”.

Šobrīd turpinās Nacionālo bruņoto spēku apakšvienības Latgalē komplektēšana, tāpēc Daugavpils, Rēzeknes, Preiļu un tuvāko novadu iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties dienestam kaujas atbalsta apakšvienībā Latgalē. Ar informāciju par dienesta iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos ir iespējams iepazīties bruņoto spēku interneta vietnes www.mil.lv sadaļā “Rekrutēšana”. Profesionālā dienesta kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas norādot “Dienestam ZS 3. Bde KAB (Lūznava)” tā jānosūta Rekrutēšanas un atlases centram uz e-pasta adresi rekrutesana@mil.lv.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar, atbilstoši dzīves vietai, tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija, par prasībām uzņemšanai Zemessardzē, ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā - Prasības uzņemšanai Zemessardzē. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija. Īpaši aicinām jauniešus pievienoties Zemessardzei un plānot dalību nometnē šī gadā vasarā.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes atbildības teritorijā atrodas: Kaujas atbalsta rota, Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. kaujas atbalsta bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē un Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī.

Skaties video par aktivitātēm Zemessardzē: https://youtu.be/jMcnpL8Fskk

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām apmeklēt militāro mācību “Claymore Soaring” viesu dienu 12.aprīlī. Lai piedalītos pasākumā, dalība jāpiesaka iepriekš – līdz 11. aprīļa plkst. 14.00, rakstot uz e-pastu ruta.surovcova@mil.lv un norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu un plašsaziņas līdzekli, kuru pārstāvat. 

Ierašanās 12. aprīlī, līdz plkst. 11.00, Zemessardzes 3. Latgales brigādes mācību poligonā “Meža Mackeviči”.

Informāciju sagatavoja:
         dižkareive Ruta Surovcova
         Zemessardzes 3. Latgales brigādes 
         Civilmilitārās sadarbības speciāliste
         Tālrunis: 26192444
         E-pasts: ruta.surovcova@mil.lv

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008