Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Aizsardzības nozares vadība, karavīri un zemessargi Lielajā talkā sakops kritušo karavīru atdusas un cīņu piemiņas vietas
Aizsardzības nozares vadība, karavīri un zemessargi Lielajā talkā sakops kritušo karavīru atdusas un cīņu piemiņas vietas

Arī šogad Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki ir atsaukušies aicinājumam piedalīties vides sakopšanā – aizsardzības nozares vadība, karavīri, zemessargi un jaunsargi pievienosies Lielajai talkai, kas norisināsies sestdien, 28. aprīlī, lai Latviju padarītu par zaļāko valsti pasaulē. 

Karavīri un zemessargi, aicinot savā pulkā arī ģimenes locekļus, talkos gandrīz visos Latvijas novados, uzkopjot vairāk nekā 60 vietas – gan savu vienību izvietojumus, gan sadarbībā ar pašvaldībām un citām projektā „Lielā talka” iesaistītajām organizācijām – arī ciemu, pilsētu teritorijas un mežus, tomēr galveno uzmanību veltot 1. un 2. pasaules kara, kā arī Brīvības cīņās kritušo karavīru atdusas un cīņu piemiņas vietām.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis šogad Lielās talkas dienā sakops pulkveža Oskara Kalpaka dzimto māju “Liepsalas” teritoriju, kas atrodas Ošupes pagastā, Madonas novadā. Talka “Liepsalās” sāksies plkst. 11.00 un ikviens ir aicināties piedalīties piemiņas vietas sakopšanas darbos.

Savukārt Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš kopā ar Zemessardzes štāba un 4. Kurzemes brigādes karavīriem un zemessargiem, jaunsargiem un citiem brīvprātīgajiem no plkst. 10.00 veiks teritorijas un iekštelpu sakopšanas darbus Skrundas pilsētiņā, nekustamajā īpašumā “Mežaine”, kas kopš šī gada ir Aizsardzības ministrijas īpašums. Talkotājiem Skrundas pilsētiņā dienas gaitā pievienosies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Šogad Lielajā talkā piedalīsies arī NATO paplašinātas klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri, kas kopš pagājušā gada jūnija rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā un ir integrēti Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri no plkst. 9 līdz 12 veiks sakopšanos darbus Skrundā, Nīcā, Priekulē un Durbē, savukārt no plkst. 12 līdz 14 pilsētu iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja tikties ar karavīriem, kā arī apskatīt militāro tehniku un ekipējumu.

Jau ziņots, ka daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovēnijas un Spānijas.

 

 

 

 

Nacionālie bruņotie spēki talkotājus aicina būt uzmanīgiem!

 

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un, atrodot priekšmetus, kas varētu būt sprādzienbīstami, tos neaiztikt, bet informēt atbildīgās iestādes.

Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus par atrastajiem priekšmetiem, kas varētu būt sprādzienbīstami, ziņot tuvākajā Valsts policijas nodaļā (tālruņa numurs 110) vai zvanot uz tālruņa numuru 112. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, kas tos neitralizēs.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļa

Tālrunis: 67335309

E-pasts: prese@mod.gov.lv

 

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008