Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Latvijā norisināsies Igaunijas Aizsardzības spēku militāro mācību aktīvā fāze
Latvijā norisināsies Igaunijas Aizsardzības spēku militāro mācību aktīvā fāze

No 5. līdz 13.maijam Latvijā, galvenokārt Vidzemē, norisināsies Igaunijas Aizsardzības spēku militāro mācību “Siil 18” (“Ezis 18”) aktīvā fāze, kurā piedalīsies vairāk nekā 900 zemessargu un karavīru no Latvijas bruņotajiem spēkiem, Igaunijas Aizsardzības spēkiem un Kanādas vadītās NATO kaujas grupas. 

Latvijas bruņotos spēkus militārajās mācībās pārstāvēs Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes vienības.

Zemessardzes vienības sadarbībā ar Valsts policiju un Valsts robežsardzi militārajās mācībās stiprinās savstarpējo un pārrobežu sadarbību. Tāpat mācību laikā tiks veikta Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes paaugstinātās gatavības rotu vadu sertifikācija un pilnveidota divu valstu brigādes līmeņa vienību spēku savietojamība un savstarpējā sadarbība taktisko operāciju veikšanā.

Militāro mācību aktīvajā fāzē Latvijā piedalīsies arī Igaunijas Aizsardzības spēku karavīri, kā arī Albānijas, Itālijas, Spānijas un Kanādas karavīri no NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas.

Mācības “Siil 18” ir lielākās Igaunijas Aizsardzības līgas militārās mācības kopš Igaunijas neatkarības atjaunošanas. Lielākajās Igaunijas Aizsardzības spēku četru gadu militāro mācību cikla noslēguma mācībās piedalās vairāk nekā 15 000 dalībnieku no Igaunijas zemessardzes “Kaitseliit” (“Aizsardzības līga”), Igaunijas Aizsardzības līgas, sabiedroto spēkiem, policijas un glābšanas dienestiem. Mācību mērķis ir pilnveidot spēju veikt aizsardzības operācijas, stiprinot valsts teritoriālo aizsardzību. Mācībās piedalās karavīri no 19 valstīm, tai skaitā gan no NATO, gan partnervalstīm.

Militāro mācību “Siil 18” aktīvā fāze noslēgsies 13. maijā, plkst.11.00 Valkā, Lugažu laukumā. Noslēguma ceremonijā būs iespēja aplūkot militāro mācību dalībnieku ekipējumu un militāro tehniku.

Iedzīvotāju ievērībai!

Sākoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Militārā vingrinājuma laikā pa autoceļiem un to pieguļošajām teritorijām pārvietosies karavīri un militārā tehnika, īslaicīgi ierobežojot satiksmi:
- 5.–10. maijā Valkas novada Sēļu apkārtnē pa un ap autoceļu P23;
- 7.–8. maijā Alūksnes novadā pa autoceļu A2 no Igaunijas robežas līdz Veclaicenei un maršrutā Alūksne–Strautiņi, kā arī Apes novadā maršrutā Alūksne–Gaujiena;
- 8. maijā uz autoceļa A2 no Igaunijas robežas līdz pagriezienam uz Api;
- 9. maijā uz autoceļa A2 no pagrieziena uz Api līdz Gaujienai un Virešos;
- 10.–11. maijā uz autoceļa P23 (kontrolposteņu darbības laikā ierobežota satiksme; vēlams lietot autoceļu P24);
- 10.–12. maijā no Alūksnes un Gulbenes cauri Smiltenei uz Valku; 13. maijā – no Valkas uz Alūksni un Gulbeni;
- 12. maijā Valkā gar veco dzelzceļu un tam pieguļošajās ielās, kā arī “Zāģezerā”.
- 12.– 13.maijā Valkā.

Informāciju sagatavoja:
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008