Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Ģenerāļa Radziņa kausa pirmajā kārtā uzvar Valmieras policisti
Ģenerāļa Radziņa kausa pirmajā kārtā uzvar Valmieras policisti

1.jūnijā Valmierā, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā norisinājās “Ģenerāļa Radziņa ceļojošā kausa izcīņas” 2018.gada pirmā kārta “Pavasaris 18”, kuru rīkoja bataljona karavīri un zemessargi.

Sacensībās piedalījās astoņas komandas, no kurām kopvērtējumā labāko rezultātu sasniedza Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona Valmieras iecirkņa pārstāvji, otrajā vietā atstājot Valmieras cietuma komandu, bet trešajā – VP Vidzemes reģiona pārvaldes komandu. Tālākās vietas sadalīja Zemessardzes 22.kājnieku bataljona, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas brigādes, Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Vidzemes dienesta , VP Vidzemes reģiona Valkas iecirkņa, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona 2. kājnieku rotas komandas.

Ģenerāļa Radziņa ceļojošā kausa izcīņa visa gada garumā tiek organizēta trijās kārtās: “Pavasaris” – ar dažādu valsts aizsardzības iemaņām saistītu vingrinājumu veikšanu,  “Vasara” – pludmales volejbola turnīrs, ko organizē Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Vidzemes dienests un “Rudens” – šaušanas sacensības, ko organizē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde.

Šogad Zemessardzes 22.kājnieku bataljons bija sagatavojis sešus vingrinājumus. Komandām bija precīzi jāšauj, jāorientējas, jānotur līdzsvars uz virvēm, jāveic spēka vingrinājumi, jāpārvar šķēršļu siena un šķēršļu taka.

Ģenerāļa Radziņa ceļojošā kausa izcīņas sacensības norisinās jau kopš 2013. gada, un tās tiek rīkotas ar mērķi veicināt sadarbību starp Valmieras garnizona teritorijā un kaimiņu garnizonos dislocētajām militārajām un valsts iestādēm, kā arī, lai ar sportiskām aktivitātēm veicinātu valsts vēstures izzināšanu.

Sacensības tiek rīkotas par godu Latvijas armijas ģenerālim un komandierim Pēterim Voldemāram Radziņam (1924-1928). Ģenerālis Radziņš ne tikai izcili vadīja Latvijas atbrīvošanas operācijas, bet arī bija vairāku vēstures un militāro grāmatu autors, kara zinību pasniedzējs un Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris.

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Civilmilitārās sadarbības nodaļas priekšniece

virsleitnante Ieva Karlsberga

Tāl.27327669, epasts: ieva.karlsberga@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008