Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Jūlijā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes pamatapmācības nometne
Jūlijā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes pamatapmācības nometne

No 2. līdz 22. jūlijam Skrundas novada poligonā “Mežaine” un Kuldīgas novada objektā “Upīškalns”, notiks Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes rīkotā zemessargu pamatapmācības nometne, kurā piedalīsies vairāk nekā 50 zemessargu no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes, 2.Vidzemes brigādes, kā arī Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības.

Šogad Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, izmantojot nometnes modeli, kur zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā.

Nometnē zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību, kā arī gūs ieskatu psiholoģijā. Zemessargiem būs iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas. Nometnes laikā notiks arī Sakaru speciālistu apmācība. Apmācības procesu nodrošinās instruktori no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībām.

14. jūlijā poligonā “Mežaine” notiks pamatapmācības nometnes viesu un mediju diena, kur būs iespēja iepazīties ar pamatapmācības nometnes norisi, apskatīt nometnes teritoriju un tikties ar zemessargiem.

Ar šo nometni Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde atzīmē 26. gadadienu, kopš ar Latvijas Republikas Zemessardzes Priekšnieka 1992. gada 30.jūnija pavēli nr.14 “Par Zemessardzes novadu vienību izveidošanu” tika izveidotas Zemessardzes brigādes.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes teritorijā atrodas pieci bataljoni – Zemessardzes 44.kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46.kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51.kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā -- Prasības uzņemšanai. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.

 

Viesu un plašsaziņas līdzekļu ievērībai!

14.jūlijā, sākot no plkst.10:00, poligonā “Mežaine”, Skrundā notiks viesu un mediju diena, uz kuru tiek laipni aicināti interesenti no Zemessardzes vienībām, reģionālajām valsts institūcijām un pašvaldībām, nometnes dalībnieku darba devēji un ģimenes, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Lai apmeklētu pamatapmācības nometni viesu un mediju dienā, lūgums pieteikt savu dalību līdz 12.jūlija plkst.15:00, sazinoties ar  Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Civilmilitārās sadarbības nodaļas vec. speciālisti Gunu Štolceri, tālrunis: 63403645, e-pasts: guna.stolcere@mil.lv Pieteikumā lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, pārstāvēto organizāciju. Ierodoties uz pasākumu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

 

Informāciju sagatavojusi:

Guna Štolcere

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Civilmilitārās sadarbības nodaļas vec. speciāliste

Tālrunis: 26577342; 63403645

E-pasts: guna.stolcere@mil.lv
Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008