Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Aizsardzības ministrs ar Skrundas iedzīvotājiem pārrunās poligona “Mežaine” attīstības plānus
Aizsardzības ministrs ar Skrundas iedzīvotājiem pārrunās poligona “Mežaine” attīstības plānus

Pirmdien, 27. augustā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis reģionālajā vizītē apmeklēs Skrundu, kur tiksies ar pašvaldības vadību un iedzīvotājiem, lai pārrunātu jaunizveidotā poligona “Mežaine” turpmākos attīstības plānus.

Jau ziņots, ka šī gada janvārī Aizsardzības ministrija no Skrundas novada pašvaldības pārņēma poligona “Mežaine” teritoriju, lai nodrošinātu īpašuma izmantošanu valsts aizsardzības uzdevumu īstenošanai, veidojot reģionālo poligonu.

Poligons “Mežaine” Skrundā ir īpaši piemērots militāriem treniņiem pilsētvides apstākļos, kā arī objekts ir pietuvināts kaujas situācijām un reāliem apstākļiem, tādēļ tajā regulāri tiek rīkotas Nacionālo bruņoto spēku mācības. Poligonu galvenokārt izmanto Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljonu un sabiedroto valstu karavīri un zemessargi.

Lai nodrošinātu kaujas spēju integrāciju militārajās mācībās, poligona “Mežaine” attīstīšanai ir vajadzīgas papildu teritorijas, tādēļ Aizsardzības ministrija vēlas poligonu paplašināt rietumu virzienā. Aizsardzības ministrija plāno uzsākt sarunas ar zemju īpašniekiem par poligonam “Mežaine” pieguļošo īpašumu atsavināšanu.

Paplašinot poligonu, tiks izpildīts arī Ministru kabineta Valdības rīcības plānā noteiktais, ka nepieciešams stiprināt Zemessardzes kapacitāti un lomu valsts aizsardzībā, attīstot tās kaujas un reaģēšanas spējas.

Pašreiz Nacionālie bruņotie spēki galvenokārt strādā pie četru poligonu – Ādažu poligona, poligona “Lāčusils” Alūksnes novadā, poligona “Meža Mackeviči” Daugavpils novadā un poligona “Mežaine” Skrundā – attīstības, lai stiprinātu Zemessardzes kaujas spējas, katrā reģionā izveidojot reģionālā līmeņa poligonu.

 

Skrundas novada iedzīvotāju ievērībai!

 

Aicinām Skrundas novada iedzīvotājus tikties ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani, lai pārrunātu poligona “Mežaine” attīstības plānus. Tikšanās notiks 27. augustā plkst. 17.00 Skrundas kultūras namā.

 

 Fotogalerija: mācību “Saber Strike 2018” noslēdzošās kaujas poligonā “Mežaine” Skrundā

 https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija/sets/72157670068301788

 

 

Informāciju sagatavoja:

Aiva Kokoriša

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Tālrunis: 67335309

E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

 

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008