Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Militārajās mācībās “Namejs 2018” Bruņotie spēki Skrundas poligonā “Mežaine” un Kuldīgas novada, Basos pilnveidos aizsardzības spējas apdzīvotā vietā
Militārajās mācībās “Namejs 2018” Bruņotie spēki Skrundas poligonā “Mežaine” un Kuldīgas novada, Basos pilnveidos aizsardzības spējas apdzīvotā vietā

Svētdien, 26. augustā Skrundas poligonā “Mežaine” notiks viena no militāro mācību “Namejs 2018” aktīvajām fāzēm. Galvenais mērķis ir pilnveidot spēju veikt aizsardzības operācijas apdzīvotā vietā. Mācībās Skrundas poligonā piedalīsies visu Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes bataljonu Zemessardzes 44.kājnieku bataljona, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljona, Zemessardzes 46.kājnieku bataljona, Zemessardzes 51.kājnieku bataljona un Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljona apakšvienības, kā arī sabiedroto  spēku – Čehijas un Lietuvas karavīru apakšvienības.

26. augustā Kuldīgas novada, Gudenieku pagasta, Basos arī notiks viens no Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2018” ietvaros veiktajiem paraugdemonstrējumiem - objekta aizsardzība, kurā piedalīsies Mācību vadības pavēlniecības apakšvienības un Nacionālo bruņoto spēku rezerves karavīri.

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes atbildības teritorijā mācībās piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīri, zemessargi, un sabiedroto valstu karavīri. Lai stiprinātu Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes aizsardzības spējas un sadarbības nodrošināšanu ar citām valsts institūcijām, mācības "Namejs 2018" norise tiek plānota visā Kurzemes reģionā no piekrastes līdz Ventai. Mācību norises vietas un aktivitātes iepriekš ir saskaņotas ar iesaistīto pašvaldību vadītajiem un zemes īpašniekiem, kuru īpašumus ir paredzēts izmantot mācību uzdevumu izpildes nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka no 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijā notiek līdz šim lielākās militārās mācības “Namejs 2018”, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Mācībās piedalās vairāk nekā 10 000 dalībnieku – Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi.

Mācību aktīvā fāze norisinās ne tikai Ādažu poligonā, bet arī Skrundas, Meža Mackeviču, Lāčusila un citos reģionālajos poligonos, kā arī vismaz 36 Latvijas novados: Aknīstes, Alūksnes, Apes, Ādažu, Baldones, Daugavpils, Garkalnes, Grobiņas, Gulbenes, Iecavas, Ilūkstes, Jelgavas, Jēkabpils, Līvānu, Krustpils, Kuldīgas, Ķeguma, Ķekavas, Neretas, Nīcas, Mārupes, Olaines, Ozolnieku, Priekules, Rēzeknes, Salas, Salaspils, Saldus, Skrundas, Smiltenes, Stopiņu, Vaiņodes, Vārkavas, Vecumnieku, Viesītes, Viļakas novados. Visvairāk mācību norisi izjutīs Rīgas, Liepājas, Valmieras, Ventspils, Jēkabpils un Daugavpils iedzīvotāji.  Mācību uzdevumi tiek veikti uz juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem, kas iepriekš ir saskaņoti.

Plašāka informācija par militārajām mācībām “Namejs 2018” pieejama Nacionālo bruņoto spēku interneta vietnē:

http://www.mil.lv/NBS2/Personalsastavs/Apmaciba/Militaras_macibas/Namejs2018.aspx

 

Plašsaziņas līdzekļu ievērībai!

 

26.augustā, notiks militāro mācību “Namejs 2018” viesu un mediju diena, plkst.10:00, Kuldīgas novada, Gudenieku pagasta, Basos un plkst 12:00 Skrundā, poligonā “Mežaine.

Lūgums medijiem pieteikt savu dalību līdz 24.augusta plkst.14:00, sazinoties ar  Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Civilmilitārās sadarbības nodaļas vec. speciālisti Gunu Štolceri, tālrunis: 63403645, e-pasts: guna.stolcere@mil.lv Pieteikumā lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu un pārstāvēto mediju. Ierodoties uz pasākumu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Mācību laikā ārpus poligona tiks pielietota tikai mācību munīcija un imitācijas līdzekļi, kā arī notiks kaujas imitācija ārpus poligona iepriekš saskaņotās teritorijās. Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr vēršam uzmanību, ka arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta, nedrīkst aiztikt. Teritorijas pēc tam tiks sakoptas.

Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija

 

 Informāciju sagatavoja:

Guna Štolcere

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Civilmilitārās sadarbības nodaļas vecākā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 63403645

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008