Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Aktualitātes > Informācija presei > Kuldīgā noslēgušās otrās “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa 2018” spēles
Kuldīgā noslēgušās otrās “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa 2018” spēles

 

Šodien, 28. septembrī, Kuldīgā otro reizi norisinājās “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa 2018” sporta spēles jauniešiem, kuras organizēja Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes Zemessardzes 45. Nodrošinājuma bataljons sadarbībā ar brigādes štābu un Latviešu virsnieku apvienību.

“Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa 2018” izcīņas spēles norisinājās Zemessardzes 45. Nodrošinājuma bataljona teritorijā. Pirmo un otro vietu ieguva Saldus tehnikuma komandas, trešajā vietā atstājot Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma komandu.  Dalībnieku komandas sacentās dažādu šķēršļu joslu pārvarēšanā. Pavisam bija izveidoti 12 dažādās disciplīnās, tai skaitā šaušana, ievainotā pārvietošana, granātas mešana, attāluma noteikšana, ziņojuma atkodēšana, virvju šķēršļu pārvarēšana un citi uzdevumi.

Jauniešiem bija arī iespēja apskatīt Zemessardzes 45. Nodrošinājuma bataljona un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas tehniku, ieročus un ekipējumu, kā arī tikties ar Kanādas bruņoto spēku karavīriem.

Dalība “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa” izcīņas spēlēs jauniešiem dod iespēju ne tikai sacensties veiklībā un erudīcijā, bet arī gūt priekšstatu par Zemessardzi, tās uzdevumiem un lomu Latvijas valsts aizsardzībā.

Pagājušajā gadā Kuldīgā “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa “ izcīņa notika pirmo reizi, un tajā piedalījās Skrundas, Alsungas, Saldus, Kuldīgas un Brocēnu vidējo izglītības iestāžu vecāko klašu skolēni un audzēkņi.

“Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa” spēles ir iedibināta kā tradīcija. Zemessardze sadarbojas ar Latviešu virsnieku apvienību, organizējot pasākumus jauniešiem ar mērķi veicināt patriotismu un sniegt priekšstatu par iespējām ikvienam piedalīties valsts aizsardzībā.

Informāciju sagatavoja:

Guna Štolcere

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Civilmilitārās sadarbības nodaļas vec. speciāliste

Tālrunis: 26577342; 63403645

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008