Aktualitātes|Dienests Zemessardzē|Par Zemessardzi|ZS vienības|Normatīvie akti|Saites|Zemessardzei 25
Resursi un rīki
Prasības uzņemšanai Zemesardzē
Jautā bruņotajiem spēkiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Flickr fotogalerija
Video galerija
Kontaktinformācija
Zemessardzes ziedojumu konts
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Nodrošinājuma pavēlniecība
Mācību vadības pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Zemessardze > Zemessardzei 25
Zemessardzei 25

 

Par savu tēvi zemi
Tev jāstāv nomodā;
Uz pleciem krustu ņemi,
Lai zelt un plaukt var tā!

/Eduards Treimanis - Zvārgulis/

Šogad, 23. augustā, Zemessardze atzīmē jau 25.pastāvēšanas gadadienu - pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Atjaunojot valstisko neatkarību, Latvijas tauta par savas valsts drošības garantu izvēlējās Latvijas Republikas Zemessardzi. Visu šo pastāvēšanas gadu laikā vienmēr ir bijuši pilsoņi, kas ir stāvējuši plecu pie pleca. Mums ir, ko atcerēties, ir, ko mācīties. un joprojām ir daudz, uz ko tiekties. Šodien Zemessardze ir izveidojusies par ļoti nozīmīgu Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu.

Esmu priecīgs, ka man ir dota iespēja, ne tikai no malas vērot kā veidojas un attīstās Zemessardze, bet arī pašam uzsākt dienestu tās rindās pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu vidū. Mēs esam pilnveidojušies kopā, sūri trenējoties līdz desmitajiem sviedriem apmācībās, piedaloties starptautiskajās operācijās visriskantākajos pasaules reģionos un esam nemitīgi meklējuši un atraduši jaunas spējas. Spējot būt atraktīvi un radoši izdomā, esam ienesuši valsts aizsardzības sistēmā tādas spējas, kuras līdz šim nav bijušas tās arsenālā, kā kiberaizsardzība, psiholoģiskās operāciju apakšvienība un citas.

Esam liels atbalsts sabiedrībai ikdienas problēmu un likstu risināšanā, palīdzot dabas stihiju seku likvidēšanā, meklējot pazudušas personas un rūpējoties par sabiedrisko kārtību savās dzīves vietās un daudzos pasākumos. Zemessardzes atjaunotais orķestris kopā ar kori ir stabili ieņēmuši cienīgu vietu Latvijas muzikālās kultūras dzīvē, priecējot sabiedrību ar izcili profesionālu sniegumu un uzvarot daudzos prestižajos muzikālajos konkursos. Pateicoties jūsu veikumam, izmantojot savas civilās iemaņas, mēs esam atjaunojuši un uzturam savu lielo auto transporta parku, nodrošinot vienību adekvāti augsto mobilitāti. Individuālā sagatavotība, militārā stāja un augstais intelekts, ko demonstrējiet ikvienā pārbaudījumā, parāda to, ka mēs ne ar ko neatšķiramies no regulārajiem spēkiem un pilna laika karavīriem un pat dažos gadījumos pārspējam tos, liekot tiem mobilizēties savu iemaņu pilnveidošanā. Jūsu - zemessargu dalība dažādu uzdevumu izpildē ar augstiem militārās sagatavotības rādītājiem ir radījusi pārliecību ne tikai Latvijas sabiedrībā, bet arī mūsu partnervalstīs, ka uz mums var paļauties jebkurā sarežģītā situācijā, ka Latvijas drošība un aizsardzība ir stingrās rokās. Protams, mums darāmā vēl ir daudz un uzdevumu, pienākumu apjoms mums nemazināsies, bet esmu pārliecināts, ka kamēr mums būs patriotisms sirdīs, vēlme darīt cēlas lietas Latvijas labā, un organizācijas rindās būs tik garā spēcīgi pilsoņi, kā Jūs - zemessargi, mums pa spēkam būs paveikt šos daudzos izaicinājumus.

Zemessardzes divdesmit pieci gadi "nepieder" tikai tiem, kas Zemessardzes rindās stājās 1991. un 1992. gadā. Šie ir svētki visiem - tiem, kas ir nodienējuši jau divdesmit piecus gadus tajā un arī tiem, kas iestājušies Zemessardzē pirms neilga laika, jo šodien mūsu rindas papildina cita paaudze - jaunieši, daudzi, no kuriem ir dzimuši pēc 1991. gada 23. augusta un tagad ir, iepriekšējos divdesmit piecos gados sasniegtā, turpinātāji. Patriotisms un dzimtenes mīlestība ir tas, kas baro mūsu tautu. Latvijā ir vairāk nekā 9 000 brīvprātīgo zemessargu un Zemessardzes veterānu, kas nesavtīgi, savā brīvajā laikā nāk un atbalsta Zemessardzi, kalpo savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Es pateicos katram no Jums par ieguldīto laiku, enerģiju, vēlmi būt saliedētiem un kalpot savai valstij! Tieši tautas patriotisms un valsts mīlestība ir ļāvusi saglabāt Zemessardzes pastāvēšanu un organizācijas spēku divdesmit piecu gadu garumā.

Uz tikšanos Zemessardzes 25. gadadienas svinībās!

Zemessardzes komandieris
brigādes ģenerālis Leonīds KALNIŅŠ

 

 20.augusta programma

Zemessardzes Saldus Gotiņa

Tallink Latvija sveic Zemessardzi

 

Video Zemessardzei 25 (ENG)

 

 

Zemessardzes 25.gadadienas pasākumi

  

Aktuālās saites
© LR Zemessardze 2008