Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes zemessargi uzsāk pamatapmācību

10/09/2020
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

Piektdien, 9.oktobrī, Alūksnes novada “Meža Strautiņos” vairāk nekā 85 jaunie Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes zemessargi uzsāks militārās pamatapmācības neintensīvo apmācību.

Apmācību organizē Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs, tajā piedalās zemessargi no visiem pieciem brigādes bataljoniem – 22., 25., 27., 31. kājnieku un 54. inženiertehniskā bataljona. Pamatapmācības kursā zemessargi apgūs militārās pamatiemaņas sešos apmācību blokos, ilgākā laika periodā nedēļu nogalēs. Apmācības noslēgums plānots 24.janvārī. Pēc kursa apguves zemessargi varēs pilnvērtīgi veikt uzdevumus savos bataljonos.

Šogad Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē šis ir jau trešais pamatapmācības kurss.

Pamatapmācības laikā zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes. Tāpat zemessargiem būs arī iespēja uzlabot fizisko sagatavotību.

Visas pamatapmācības nometnes laikā tiks ievēroti nepieciešamie drošības nosacījumi, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, lai nodrošinātu kursa veiksmīgu norisi.

Pamatapmācības kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams apgūt divos veidos – brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai vienkopus trīs nedēļu nometnē. Pēc pamatapmācības kursa sekmīgas beigšanas zemessargi var apgūt dažādas specialitātes, piemēram, ložmetējnieks, izlūks, karavīrs glābējs u.c. Ja zemessargs vēlas apgūt vadības prasmes un iegūt augstāku dienesta pakāpi, viņš var mācīties jaunākā instruktora un citos kursos.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde dibināta 1992. gada 30. jūnijā, tās pakļautībā ir četri kājnieku bataljoni un viens inženiertehniskais bataljons. Brigādes komandieris kopš 2017.gada 21.februāra ir pulkvedis Mareks Ozoliņš.