Bruņoto spēku komandieris apmeklē Zemessardzes vingrinājumu ”Zemessardzes patruļa 2020”

28.08.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
AM Preses nodaļa

Svētdien, 30. augustā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēs 28. starptautisko Zemessardzes vingrinājumu “Zemessardzes patruļa 2020”.

Vingrinājuma “Zemessardzes patruļa 2020” mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru taktisko un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā jomā.

Vingrinājumā piedalās 36 komandas, no kurām 27 pārstāvēs Latvijas Bruņotos spēkus, deviņas ārvalstu bruņoto spēku komandas no Lietuvas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas.

Zemessardzes vingrinājums Skrundas, Kuldīgas un Alsungas novados norisinās trīs posmos līdz 30. augustam. Pirmajā posmā tiek pārbaudītas dalībnieku prasmes šaušanā ar triecienšautenēm, ieroču salikšanā, granātas mešanā, imitētā mīnu lauka šķērsošanā, bruņutehnikas atpazīšanā, alpīnismā, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā. Otrajā posmā dalībnieki sacenšas kaujas šaušanā naktī, savukārt trešajā posmā vingrinājuma dalībnieki dodas aptuveni 27 kilometru garā pārgājienā, pārvarot apvidu ar dažādiem šķēršļiem, izmantojot izdzīvošanas prasmes dabā,  teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas 

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē! Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:

Zvani:  1811

Raksti: esizemessargs@mil.lv

Ieskaties: www.zs.mil.lv

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv