Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde sniegs atbalstu Valsts robežsardzei

07.12.2020
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

No šodienas, 7. decembra, Nacionālie bruņotie spēki, tostarp Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde, sniegs atbalstu Valsts robežsardzei, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde sniegs atbalstu uz Latvijas-Lietuvas robežas, nodrošinot normatīvo aktu prasību praktisku izpildi un kontrolējot uz ES iekšējām robežām ieceļojošo personu elektronisku Apliecinājumu aizpildīšanu. Zemessardze uzdevumu izpildi nodrošinās Valsts robežsardzes vadībā.

 Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde  uzdevumus veiks divos robežkontroles punktos – Rucavā un Meitenē. Katru dienu no Zemessardzes 44. kājnieku bataljona un 52. kaujas atbalsta bataljona tiks nodrošināti astoņi zemessargi, kuri uzdevumus veiks divās 12 stundu maiņās.

Plānots, ka līdz 11. janvārim atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei, atbilstoši atbildības teritorijai, tiks iesaistītas četras Zemessardzes brigādes: Zemessardzes 1. Rīgas brigāde, Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde, Zemessardzes 3. Latgales brigāde un Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde. Atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei tiks iesaistīti līdz 44 zemessargiem diennaktī.

Jau ziņots, ka valdība šo otrdien nolēma, ka Valsts robežsardze sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju no 7. decembra pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas pilda noteikto pienākumu - iesniegt apliecinājuma anketu personu informācijas sistēmā "covidpass.lv".

Gada sākumā, no 30. marta līdz 9. jūnijam Nacionālie bruņotie spēki sniedza atbalstu Valsts robežsardzei ES ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Savukārt 16. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja atbalsta sniegšanas pagarinājumu Valsts robežsardzei līdz šā gada 9. jūlijam, pamatojoties uz vērtējumu par epidemioloģisko situāciju Krievijā un Baltkrievijā, kā arī veikto risku analīzi un valsts institūciju rīcībā esošo informāciju par nelegālās imigrācijas straujo pieaugumu pēc ārkārtējās situācijas termiņa beigām. Līdz ar to Nacionālie bruņotie spēki turpināja sniegt atbalstu līdz 9. jūlijam, sniedzot atbalstu Valsts robežsardzei Eiropas Savienības ārējās robežas kontroles pastiprināšanā - Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas uzraudzībā. Ik dienu atbalsta sniegšanā tika iesaistīti 60 karavīru un zemessargu, kā arī līdz 15 transportlīdzekļu.

Jau ziņots, ka Latvijā no 9. novembra izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets ir izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz 2021. gada 11. janvārim.

Informāciju sagatavoja:
Guna Pričina
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Informācijas daļas galvenā speciāliste
Tālrunis: 26577342; 67209913