Sīktēls

Māris Simsons

Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris

Pakāpe
pulkvedis
Dzimšanas datums
Dzimšanas vieta
Tukums
Pilsonība
Latvijas
Svešvalodas
angļu, vācu
Apbalvojumi

2000 – NBS štāba krūšu nozīme
2001 – NBS komandiera goda zīme “Par nopelniem” 3. pakāpe
2004 – AM piemiņas medaļa ”Sekmējot Latvijas dalību NATO”
2004 – NBS piemiņas medaļa “Par piedalīšanos starptautiskajās operācijās”
2007 – Goda zīme “Par nopelniem MVP attīstībā” 3. pakāpe
2007 – NBS Kājnieku skolas krūšu nozīme
2008 – NBS komandiera goda zīme “Par centību militārajā dienesta” 
2008 – Goda zīme “Par nopelniem MVP attīstībā” 2. pakāpe
2009 - Valsts apbalvojums "Viestura ordenis"
2009 – NBS piemiņas medaļa “Par piedalīšanos starptautiskajās operācijās” Nr. 2
2009 – The Joint Service Commendation Medal
2009 – Georgia National Guard Commendation Medal 
2012– The Army Commendation Medal
2014 – NBS piemiņas medaļa “Par piedalīšanos starptautiskajās operācijās” Nr. 3
2014 - Aizsardzības ministra goda zīme "Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā"
2016 – NBS komandiera goda zīme “Par nopelniem” 2. pakāpe
2018 - ZS komandiera goda zīme “Par kalpošanu tautai un Latvijai” 3. pakāpe
2018- IeM apbalvojums LV Policijai 100

Izglītība

20.02.1998.
Tiesību zinātnes, bakalaurs

Militārā izglītība

17.06.2006.
BALTDEFCOL, Joint Command and Genaral Staff Course
06.10.2000.
Nacionālā aizsardzības akadēmija, Bataljona štāba virsnieku kurss
30.06.1999.
Vācija, Vienības komandiera kurss
20.02.1998.
Nacionālā aizsardzības akadēmija, Vada komandiera kurss

Militārā karjera

10.03.2017.
Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris
18.09.2014.- 02.03.2017.
Zemessardzes 31. Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem bataljona komandieris
19.09.2011.- 31.07.2014.
NATO štābs Brunsumā (Niderlandē) - virsnieks
2012- 2013
Dalība starptautiskajās operācijās (Afganistānā)
11.02.2010.- 18.09.2011.
NBS Apvienota Operatīvās plānošanas departamenta (J-3/5/7) Operāciju pārvaldes daļas priekšnieks
2009
Dalība starptautiskajās operācijās (Afganistānā)
01.04.2007.- 10.02.2010.
NBS Kājnieku skolas komandiera vietnieks
01.08.2006.- 31.03.2007.
NBS Kājnieku skolas Štāba priekšnieks
10.09.2004.- 24.07.2005.
NBS štāba Stratēģiskās plānošanas departamenta (J-5) Plānošanas pārvaldes NBS attīstības daļas priekšnieks
2004
Dalība starptautiskajās operācijās (Irākā)
16.03.1998.- 29.08.1999.
Mobilo strēlnieku bataljona Kājnieku mācību rotas Mācību vada komandieris
02.01.1995.- 15.03.1998.
Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadets
28.06.1993.- 20.12.1994.
Obligātais militārais dienests 6. Liepājas robežsargu bataljona