Zemessardzes patruļa 2017

No 1. līdz 3. septembrim Talsos un Talsu apkārtnē, Zemessardzes 46. kājnieku bataljona atbildības teritorijā, norisinājās starptautiskais pārbaudes vingrinājums "Zemessardzes patruļa 2017".

Šogad aprit 25 gadi, kopš tiek organizēts šāda veida vingrinājums, bet jau četrus gadus Zemessardzes patruļas norises vietās tiek rīkota arī Nacionālo bruņoto spēku diena. Tās ietvaros iedzīvotāji varēja apskatīt Latvijas armijas un sabiedroto spēku bruņutehniku, uzzināt par iespējām iestāties Nacionālajos bruņotajos spēkos un Zemessardzē, kā arī vērot Gaisa spēku paraugdemonstrējumus. Pasākuma laikā Nacionālo bruņoto spēku Štāba ­bataljona Godasardzes rota izrādīja savu defilē programmu, uzstājās Zemessardzes orķestris, bigbends un koris.

Visas dienas garumā bērniem bija iespēja piedalīties spēlē "Vai Tu pazīsti Latvijas armiju?!".

Zemessardzes patruļā sacentās vairāk nekā 30 komandas no Zemessardzes, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kā arī komandas no Kanādas vadītās NATO daudznacionālā bataljona kaujas grupas Latvijā. Katrā komandā startēja četri karavīri, zemessargi. Pasākumā piedalījās karavīri no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Dānijas, Vācijas, Kanādas, Slovākijas, Polijas un Albānijas.

Komandām bija jāizpilda uzdevumi ar dažādu grūtības pakāpi, kopumā pieveicot vairāk nekā 30 kilometru distanci ar tajā izvietotajiem kontrolpunktiem. Vingrinājumu galvenās tēmas — kaujas šaušana, orientēšanās, sakaru procedūras, šķēršļota apvidus pārvarēšana, loģikas uzdevumi un fiziskās sagatavotības pārbaudes uzdevumi.

Sacensību mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru taktisko un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā jomā. Sacensības norisinājās divu diennakšu garumā, un noslēguma posmus interesentiem bija iespēja vērot pilsētā. Sacensību ietvaros norisinājās šaušanas pārbaudes vingrinājumi šautuvē, kuri notika arī diennakts tumšajā laikā, tāpēc iedzīvotāji tika aicināti neuztrauktie, izdzirdot šāvienu trokšņus.

http://www.tevijassargs.lv/ts/zemessardzes-patrula-2017/