Notikušas Zemessardzes un Limbažu novada civilās aizsardzības komisijas mācības “Pilskalns”

11/28/2023 - 14:52
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde

 

24. novembrī Limbažos aizvadītas Zemessardzes 27. kājnieku bataljona un Limbažu novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas kopīgās mācības “Pilskalns” ar mērķi pilnveidot izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma gadījumā.

Mācību dalībnieki diskutēja par situācijām, kuru laikā civilās aizsardzības komisijai  jāpieņem lēmumi un jārod risinājumi, lai militāra apdraudējuma gadījumā tiktu nodrošinātas civiliedzīvotāju pamatvajadzības, iedzīvotāji laikus varētu gūt uzticamu informāciju un tiktu organizēts atbalsts Nacionālo bruņoto spēku uzdevumu veikšanai. Tāpat mācību dalībnieki iepazinās ar aktuālo drošības situācijas novērtējumu, ko skaidroja Aizsardzības ministrijas Krīzes vadības un Aizsardzības politikas departamentu pārstāvji.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Egils Dēvits izsaka pateicību plašajam komisijas sastāvam par darbu, norādot, ka izvirzītie mācību mērķi ir sasniegti. “Atliek apkopot atziņas, kas pilnveidos civilās aizsardzības plānu, lai sadarbotos nākamajā līmenī – izspēlējot dažas situācijas arī praktiski, ne tikai galda mācībās,” sacīja bataljona komandieris.

Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs pēc mācībām atzina, ka diskusiju laikā gūtas nozīmīgas atziņas, par kurām nepieciešams aizdomāties, lai pilnveidotu novada civilās aizsardzības plānu.

Šogad Limbažu novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija un Zemessardze šādās mācībās tikās pirmo reizi. Taču starpinstitūciju mācības “Pilskalns” Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorijā norisinās kopš 2020. gada, un šobrīd tās ir kļuvušas par svarīgu sastāvdaļu, kas palīdz pilnveidot komisiju darbu. Mācību laikā  gūtās atziņas liecina, ka kopējas militāro un civilo struktūru mācības ievērojami uzlabo izpratni par katras organizācijas lomu visaptverošajā valsts aizsardzībā, turklāt stiprina sadarbību starp valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.

Visaptverošā valsts aizsardzība paredz stiprināt aizsardzības spējas sasaistē ar valsts un sabiedrības gatavību organizēties un pārvarēt krīzes.

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 27. kājnieku bataljona

Civilmilitārās sadarbības speciāliste

Solveiga Leitlande

Tālr. 22446745

e-pasts: solveiga.leitlande@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi