Ar svinīgu ceremoniju Rīgā uz AB dambja Zemessardzes 1. Rīgas brigāde atzīmē 32. gadadienu

06/27/2024 - 15:41
Pasākumi
Dienesta gaita
Iestāšanās Zemessardzē
Information prepared by
Informāciju sagatavoja : Zemessardzes 1. Rīgas brigādes
Komunikācijas daļa
META :
Facebook/ RigasBrigadesZemessargi
IG/ rigas_brigades_zemessargi

Ceturtdien, 27. jūnijā, pulcējoties simboliskā ceremonijā uz AB dambja Rīgā, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīri un zemessargi atzīmēja vienu no vēsturiski nozīmīgajām gadadienām Zemessardzes vēsturē – Zemessardzes teritoriālo vienību izveidi.

Rīgas brigādes zemessargi uz AB Dambja

“Kopš Zemessardzes 1. Rīgas brigādes dibināšanas ir pagājuši 32 gadi, kuru laikā ir bijuši dažādi vienības attīstības posmi, mainījusies vienības struktūra, uzlabots apmācību process, nodrošināts jauns ekipējums un bruņojums. Nemainīgs ir mūsu pamatuzdevums, tāpat kā karavīru un zemessargu motivācija ir palikusi nemainīgi augsta, būt gataviem aizsargāt Latviju. Lepojos ar sasniegto brigādē un brigādes vienībās. Esmu pateicīgs tiem virsniekiem, instruktoriem un zemessargiem, kuri veidoja šo brigādi no pašiem pirmsākumiem. Arī turpmāk aktīvi piedalīsimies mācībās, apgūsim jaunas zināšanas un iemaņas, šādi attīstot brigādes kaujas spējas, ” uzsver  Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Normunds Baranovs.

Valsts aizsardzība ir ne vien bruņoto spēku, bet gan visas sabiedrības kopīga atbildība. To stiprina ne tikai regulāras mācības un pilnveidojama karavīru gatavība, bet arī saliedētas ģimenes, kuras atbalsta zemessargus mācībās un apzinoties, ka katra Zemessardzei veltītā diena ir viņu devums Latvijai. Latvijas aizsardzība nav saistāma vien ar militāro spēku, bet gan ar visas tautas vienotību un kopīgu apņēmību aizstāvēt savas mājas un vērtības. Zemessardze, apvienojot profesionālā dienesta karavīrus un zemessargus, kuri dienestam Zemessardzē velta no civilā darba un ģimenes brīvo laiku, kalpo kā spilgts šīs vienotības un kopīgās atbildības paraugs.

1991. gada 25. septembrī Latvijā uzsāka veidot Zemessardzes bataljonus. 1992. gada 30. jūnijā Latvijas Republikas Augstākā padome izdeva pavēli Nr. 14 “Par Zemessardzes novada vienību izveidošanu”, tādējādi uzsākot Rīgas, Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales brigādes izveidi. Lai nodrošinātu operatīvu uzdevumu veikšanu, 1992. gada 30. jūnijā Zemessardzes 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17, 18. un 19. bataljoni Rīgā un Jūrmalā tika apvienoti Zemessardzes 1. Rīgas apriņķa brigādē ar štābu Rīgā. Daļa bataljonu pakāpeniski tika reorganizēti, likvidēti vai apvienoti. 2003. gada rudenī, Zemessardzes reorganizācijas ietvaros, brigādi apvienoja ar Zemessardzes 4. kājnieku brigādi, izveidojot 1. Zemessardzes novadu ar štābu Liepājā. Kopumā piecas brigādes tika reorganizētas trīs novados. 2016. gadā Zemessardzes novadi atgriezās pie nosaukuma – brigādes.

2017. gada 7. jūnijā atjaunoja 13. un 53. bataljonu. Tā paša gada 17. oktobrī atjaunoja arī Zemessardzes 1. Rīgas brigādi. Pēc reorganizācijas un apvienošanas cikla 2017. gadā, atjaunojot Zemessardzes 1. Rīgas brigādi, pašā patriotu mēneša sākumā – 2. novembrī Zemessardzes brigāde saņēma savu atjaunoto vēsturisko karogu.