Zemessardze aicina lietot grafisko zīmi MANA LATVIJA. MANA ATBILDĪBA.

07/02/2024 - 09:45
Atbalsts sabiedrībai
Information prepared by
Zemessardzes štābs

Ņemot vērā lielo sabiedrības interesi par vadmotīva “Mana Latvija. Mana atbildība.” grafiskās zīmes lietošanu uz prezentreklāmas produktiem – T-krekliem, cepurēm, krūzēm, uzlīmēm u.c., Zemessardze piedāvā izmantot grafisko zīmi kā rotu gan Latvijā ražotiem un dizainētiem produktiem un reprezentācijas piederumiem, gan visiem, kas vēlas to lietot un popularizēt, godājot autortiesības un neizmantojot zīmi komerciāliem mērķiem bez vienošanās ar Zemessardzi. 

Komersanti zīmi var lietot, slēdzot vienošanos ar Zemessardzi, ņemot vērā Zemessardzes noteiktās stila vadlīnijas, kas iegūstami, sazinoties pa tālruni 27327669 vai rakstot uz epasta adresi zemessardze@mil.lv. Savukārt individuālie prezentreklāmas produktu pasūtītāji interneta platformās aicināti respektēt grafiskās zīmes autora radītos dizainu – burtu šriftu un izvietojumu vienā, divās vai četrās rindās ar Latvijas karoga attēlojumu starp vārdiem “Latvija” un “atbildība”. Tāpat jāņem vērā grafiskas zīmes lietošanas ierobežojumus – nemainīt grafisko veidolu, neapgrūtināt lasāmību, lietojot to uz raiba fona, nemainīt karoga krāsas un nepiešķirt liekus efektus. 

Zīmi nedrīkst lietot politiskai un priekšvēlēšanu aģitācijai, t.sk. izmantot kopā ar politiskas partijas vai to apvienības, kā arī vēlētāju apvienības grafiskām zīmēm. Tāpat grafisko zīmi nedrīkst lietot tabakas, alkohola, azartspēļu, ātro kredītu produktos un saistībā ar precēm un pakalpojumiem, kas diskreditē to vai var kaitēt vadmotīva “Mana Latvija. Mana atbildība.” mērķiem.

Zemessardzei kā preču zīmes īpašniekam ir tiesības aizliegt zīmes lietošanu, ja tā uzskata, ka zīmes lietošana var kaitēt vadmotīva “Mana Latvija. Mana atbildība.” idejai un mērķiem.

Zīmes lietojumu vizuālajā komunikācijā vai produktos, kuru veido komersants vai sabiedriskā organizācija, iepriekšēji jāsaskaņo, nosūtot paraugus vai attēlus ar jau izstrādātajiem vai gaidāmajiem produktiem vai komunikācijās materiāliem uz e-pastu zemessardze@mil.lv

Vairāk par zemessargu radīto vadmotīvu lasiet šeit: https://www.zs.mil.lv/lv/zinas/latvijas-republikas-zemessardzes-aicinajums

Mana Latvija. Mana atbildība.